Gerdab.IR | گرداب

5G تا 2017 در عرضه می شود

تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

بزرگترین اپراتور تلفن همراه آمریکا از راه اندازی آزمایشی خدمات نسل پنجم همراه از سال آینده میلادی خبر داد. انتظار می‌رود استفاده تجاری از این خدمات از سال 2017 آغاز شود.

به گزارش گرداب فارس به نقل از سی ان ان نوشت، پیش از این گفته می شد که استفاده تجاری و گسترده از خدمات نسل پنجم تلفن همراه احتمالا از سال 2020 آغاز می شود، اما حال مشخص شده که این خدمات سه سال زودتر از موعد پیش بینی شده ارائه می شود.
 
راجر گرنانی مدیر امور اطلاعات و فناوری وریزون در این مورد گفته است: خدمات نسل پنجم تلفن همراه دیگر یک رویای دوردست نیست و حرکت به سمت آن کاملا ضرورت دارد و از این طریق نسل جدیدی از خلاقیت شکل می گیرد.
 
ظرفیت فناوری نسل پنجم تلفن همراه 50 برابر بیشتر از شبکه های فعلی نسل چهارم است و از طریق آن اتصال وسایل بسیار بیشتری به اینترنت ممکن است. سرعت شبکه های مبتنی بر نسل پنجم در آزمایش های اولیه تا 40 برابر بیشتر از شبکه های نسل چهارم بوده است.
 
با همه گیر شدن این شبکه ها می توان تصاویر ویدیویی با دقت فوق العاده بالای 8K را به صورت سه بعدی و آنلاین بر روی گوشی مشاهده کرد. فردی که از گوشی هوشمند سازگار با 5G استفاده می کند می توند یک فیلم سینمایی سه بعدی را در عرض 6 ثانیه بارگذاری کند. این کار با استفاده از شبکه های نسل چهارم 6 دقیقه طول می کشد. البته باید توجه داشت که قدرت سیگنال ها، کیفیت شبکه و .. هم بر این سرعت تاثیرگذار است. آزمایشات در این زمینه فعلا در شهرهای بوستون و سان فرانسیسکو ادامه دارد.