Gerdab.IR | گرداب

زمزمه تغییر دبیر شورایعالی فضای مجازی

تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

در دور جدید فعالیت شورایعالی فضای مجازی، زمزمه تغییر دبیر این شورا به گوش می رسد و احتمال می رود رئیس جمهور به عنوان رئیس شورایعالی فضای مجازی، بزودی در جلسه رسمی این شورا، دبیر جدید را معرفی کند.

به گزارش گرداب از مهر، با حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب اعضای حقیقی و حقوقی شورایعالی فضای مجازی، فعالیتهای این شورا در دور دوم آغاز شد.
 
رهبر انقلاب اوایل هفته جاری با انتصاب اعضای جدید شورایعالی فضای مجازی، ۱۰ ماموریت جدید را برای فعالیت این شورا تبیین و بر برگزاری جلسات منظم این شورا تاکید کردند.
 
بیش از ۶ ماه است که از آخرین جلسه شورایعالی فضای مجازی می گذرد و جلسات این شورا در دولت یازدهم با وجود معطل ماندن بسیاری از طرح ها که در صف تصویب قرار دارند، منظم برگزار نشده است.
 
هم اکنون زمزمه هایی از تغییر دبیر شورای عالی فضای مجازی با توجه به رویکرد جدید این شورا و براساس ماموریتهای جدید ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، به گوش می رسد.
 
در حال حاضر محمدحسن انتظاری پس از مهدی اخوان بهابادی دومین دبیر شورایعالی فضای مجازی است. وی در سال ۹۲ از سوی حسن روحانی رئیس جمهور و رئیس شورایعالی فضای مجازی به این سمت منصوب شده است.
 
گفته می شود قرار است جلسه جدید شورایعالی فضای مجازی با اعضای جدید، به زودی برگزار شود و رئیس جمهور گزینه جدید دبیری این شورا را اعلام خواهد کرد.
 
یکی از گزینه های احتمالی برای تصدی پست دبیری شورایعالی فضای مجازی در دور جدید ابوالحسن فیروزآبادی است که هم اکنون قائم مقام وزیر تعاون کار و امور اجتماعی است؛ وی در زمان انتخاب کابینه دولت یازدهم نیز یکی از گزینه های مدنظر رئیس جمهور، برای تصدی پست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.
 
ابوالحسن فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، در تایید این خبر گفت: «هنوز هیچ چیز قطعی نیست.»
 
وی گفت: «با اینجانب برای دبیری شورایعالی فضای مجازی صحبت شده است اما این به معنای قطعی بودن این مساله نیست و ممکن است شخص رئیس جمهور با افراد دیگری نیز در این باره صحبت کرده باشد.»
 
فیروزآبادی تاکید کرد: «تا زمانی که حکمی در این مورد صادر نشود نمی توان در این زمینه صحبت کرد و هرچه خدا بخواهد همان خواهد شد.»
 
در همین حال از علیرضا طالب پور، مدیرعامل تبیان و برات قنبری، معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات نیز به عنوان گزینه های احتمالی برای دبیری شورایعالی فضای مجازی نام برده شده است.