Gerdab.IR | گرداب

الکامپ 21 بدون پنهان کاری!

تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: در الکامپ بیست‌ویکم نمی‌خواهیم پنهان کاری کنیم و از این رو قوانین و مقررات را تا پایان شهریور با حضور اعضای صنف در قالب گردهمایی، اعلام می‌کنیم.

به گزارش گرداب از تسنیم، ناصر علی سعادت در نشست خبری الکامپ بیست‌ویکم با بیان اینکه مجوز برگزاری این رویداد به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صادر شده است، اظهار کرد: الکامپ در تاریخ 23 تا 26 آذر ماه برگزار می‌شود و در نظر داریم که دبیرخانه آن را دائمی کنیم تا در سال‌های آینده نیز توسط نظام صنفی رایانه‌ای برگزار شود.
 
وی بدترین الکامپ برگزار شده را مربوط به دور بیستم (سال گذشته) دانست و گفت: همانطور که همگان خاطر دارند آن دوره به لحاظ فرصت کوتاه به بدترین شکل ممکن برگزار شد.
 
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با بیان اینکه امسال دنبال جنگ و دعوا همچون سنوات گذشته نیستیم، ابراز کرد: نگاه مدیریتی من تعامل و هم‌فکری است تا به این واسطه الکامپی درخور توجه برگزار شود.
 
او با پرداختن به موضوع ارزی ریالی که همواره دغدغه صنف ICT در برگزار الکامپ بوده است، گفت: بیشترین متراژ ارزی ریالی مربوط به نمایشگاه نفت و گاز می‌شود که آمار گرفتیم مجری آن، نمایشگاه را بدون هیچ مشکلی برگزار می‌کند لذا وارد مذاکره با آن شدیم. بنابراین شرکت مدیریت تجارت کوشا مجری الکامپ بیست‌ویکم شد.
 
وی افزود: با شرکت‌های دیگری که در این صنعت فعال بوده‌اند، نیز در راستای اعطای مجوز اجرا صحبت کردیم اما عنوان کردند درگیر نمایشگاه تلکام هستند و وقت الکامپ را ندارند.
 
سعادت با بیان اینکه نمایشگاه پژوهش به صورت هم‌زمان با الکامپ برگزار می‌شود، گفت: سالن‌های شرقی نمایشگاه بین‌المللی در اختیار نمایشگاه پژوهش و سالن‌های غربی اعم از 6، 38A، 44، 41 و 40 در اختیار الکامپ است. در حال مذاکره هستیم تا سالن‌های 7 و 27 را نیز برای الکامپ بگیریم.
 
او در پاسخ به این سوال که قرار است نمایشگاه را به چه نحو برگزار کنید و سیاست‌هایی چون ارزی ریالی برای امسال چگونه است؟، گفت: جلسه هماهنگی در این راستا با اعضای صنف فناوری اطلاعات در اواخر شهریور ماه خواهیم داشت و کلیه قوانین و مقررات را در آنجا اعلام می‌کنیم.
 
سعادت افزود: بعد از آن در مهر ماه سراغ پیش ثبت‌نام از متقاضیان حضور در نمایشگاه الکامپ می‌رویم.
 
وی درباره حضور شرکت‌های خارجی در الکامپ با توجه به مذاکرات سیاسی ایران با گروه 5+1 برای رفع تحریم‌ها و احتمال گسترش مراودات تجاری کشورهای دیگر با ایران، گفت: هنوز زود است که بخواهیم درباره برداشته شدن تحریم‌ها و آثار آن بر تجارت صحبت کنیم و از این رو اگر در الکامپ تعداد شرکت‌های خارجی کم بود نباید گلایه کرد. اما موضوع مهم این است که شرکت‌های خارجی بسیار علاقه‌مند به حضور در الکامپ هستند و قطعا اگر تحریم‌ها برداشته شود این علاقه‌مندی بیشتر خواهد شد.
 
رئیس سازمان نصر کشور با بیان اینکه در الکامپ بیست‌ویکم نمی‌خواهیم پنهان کاری کنیم، درباره اتفاقات الکامپ بیستم و کنار کشیدن یکباره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از اجرای این نمایشگاه اذعان کرد: هیچ وقت مجوز الکامپ بیستم به نام سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صادر نشد بلکه تنها مکاتباتی با آقای جهانگرد معاون وزیر ارتباطات از سوی مسئولان وزارت صنعت شده بود.
 
وی در پایان گفت: باز هم امیدواریم که با دائمی شدن دبیرخانه این نمایشگاه، سال‌های آتی بتوانیم آن را بهتر از قبل برگزار کنیم.