Gerdab.IR | گرداب

تریبون مستضعفین:

روایت علم‌الهدی از دیدار با رهبر دربارهٔ کالاهای صهیونیستی

تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۸۹

"آیت‌الله علم‌الهدی" توضیحاتی در مورد محصول کوکاکولای شرکت خوشگوار مشهد و سرمایه گذاران این کارخانه بیان و به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری برای حل موضوع صهیونیستی بودن یا نبودن این کالا اشاره کرد.

هفته گذشته اعضای جنبش عدالتخواه دانشجویی سراسر کشور با امام جمعه مشهد در حاشیه نوزدهمین نشست سراسری این جنبش در مشهد مقدس دیدار کردند. در این دیدار آیت‌الله علم‌الهدی توضیحاتی در مورد محصول کوکاکولای شرکت خوشگوار مشهد و سرمایه گذاران این کارخانه بیان و به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری برای حل موضوع صهیونیستی بودن یا نبودن این کالا اشاره کرد.

ایشان در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه «چرا باید جمهوری اسلامی ایران به کالاهای صهیونیستی از جمله پپسی و کوکاکولا که در کارخانه خوشگوار مشهد تولید می‌شود، مجوز توزیع دهد؟» بیان کرد: "پپسی کالای صهیونیستی نیست و کاملاً در ایران تولید می‌شود و ما مشکلی با آن نداریم."

امام جمعه مشهد با اذعان به اینکه مسأله کوکاکولا مسأله پیچیده‌ای است، به آشنایی پنجاه ساله‌ٔ خود با سرمایه‌گذاران این کارخانه و تدین و ایرانی بودن همه سرمایه‌گذاران آن اشاره کرد.

وی تاکید کرد: "به هیچ عنوان هیچ سرمایه‌گذار خارجی در این کارخانه وجود ندارد. هدف از تشکیل کارخانه خوشگوار در پنجاه سال پیش، رقابت با پپسی بوده است که در آن زمان به دست بهایی ها اداره می‌شد."

امام جمعه مشهد گفت: "تنها قضیه قابل بحث در مورد کوکاکولای مشهد، معامله خارجی این کارخانه، آن هم به ارزش یک میلیون و چهارصد هزار دلاری، در طول سال با یک شرکت واسطه ایتالیایی برای خرید اسانس است که به هیچ عنوان هم این شرکت صهیونیستی نیست، اما اسانس مربوط به آن امریکایی است."

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه به تشریح دیدار خود با مسؤولین کارخانه خوشگوار و نماینده وزارت صنایع پرداخت و به عدم توانایی خود در تصمیم‌گیری در مورد صهیونیستی بودن یا نبودن محصول این کارخانه اشاره کرد.
 
وی با طرح این پرسش که «آیا با این حجم تجارت خارجی -سالانه یک میلیون و چهارصد هزار دلار- آن هم نه با یک شرکت  صهیونیستی، بلکه با واسطه‌گری شرکتی ایتالیایی، کالایی صهیونیستی می‌شود یا خیر؟» به دیدار اخیر خود با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: "برای مشخص شدن تکلیف و استمداد، خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و به ایشان عرض کردم با این کیفیت، این مسأله را حل کنید که ایشان فرمودند شما حالا صبر کنید تا کمی ما بررسی کنیم."

ایشان افزود: "مقام معظم رهبری بر این نکته تأکید داشتند که بدون بررسی دقیق، امکان حکم کردن وجود ندارد. از طرفی هم بر این نکته مُصر بودند که نباید کشور ایران مروج و حمایت کننده کالاهای صهیونیستی باشد و ورود هر کالایی به کشور آزاد باشد و باید در صورت اثبات، با آن به شدت برخورد شود، هر چند مقدار معامله‌ای که صورت می‌گیرد کم باشد."