Gerdab.IR | گرداب

انگلیس درصدد افزایش متخصصین سایبری

تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۹۴

کمبود متخصصین سایبر در انگلیس سبب افزایش خسارت به مشاغل این کشور شده است و انگلیس به دنبال جذب هرچه بیشتر این نیروها است.

به گزارش گرداب از سایبربان؛ مشاغل امنیت سایبر در انگلیس، 14 درصد از نقش فناوری اطلاعات را در این کشور ایفا می‌کنند. شرکت مشاوره‌ی مدیریتی پروکور (Procorre) که واقع در ایرلند است، اعلام کرد که مشاغل انگلیس در حال افرایش سرمایه‌گذاری خود در امنیت سایبر هستند و آن‌ها بعد از حمله به شرکت تلفن همراه کارفون در انگلیس متوجه آسیب‌پذیری سامانه‌های امنیتی مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات شدند؛ بنابراین بخش تجاری انگلیس و حتی دانشگاه‌های این کشور به شدن به دنبال جذب متخصصین امنیت سایبر هستند.

ویکتور پدگورسکی (Wiktor Podgorski)، مدیر منابع انسانی شرکت مذکور، گفت: «کمبود متخصصین امنیت سایبر بعد از حملات سایبری گسترده‌ی اخیر در جهان نشان می‌دهد که مشاغل باید پدافند سایبر خود را تقویت کنند. همزمان با تقویت دیواره‌های آتش، ما رشد شرکت‌های متخصص امنیت سایبر را شاهد هستیم. این شرکت‌ها درصدد اتخاذ یک رویکرد پدافندی مانند به دام انداختن هکرها یا تلاش برای ردیابی منبع حملات هستند.» وی افزود که فقدان اطلاعات در اثر حملات، تأثیر بلندمدت بر بازار و درآمد شرکت‌ها دارد.

شایان‌ذکر است که اداره‌ی فرماندار اطلاعات انگلیس (ICO) می‌تواند مشاغلی را که حمله‌ای به آن‌ها صورت می‌گیرد به ازای هر حمله تا 500 هزار پوند جریمه کنند.

همچنین دستور حفاظت از داده‌های اروپا (European Data Protection Directive) که تا پایان سال جاری میلادی اجرایی می‌شود مشاغل انگلیس را موظف خواهد کرد تا هرگونه خطری را که از ناحیه‌ی هکرها احساس می‌کنند، به مقامات ذی‌ربط گزارش دهند. این دستور زیر نظر اتحادیه‌ی اروپا صادر می‌شود.