Gerdab.IR | گرداب

جلسه شورایعالی فضای مجازی، امروز

تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۴

نخستین جلسه دور دوم فعالیت شورای عالی فضای مجازی عصر امروز با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود.

به گزارش گرداب از مهر، جلسه شورای عالی فضای مجازی پس از حکم فعالیت دور دوم این شورا که توسط مقام معظم رهبری هفته گذشته صادر شده بود، عصر امروز (چهارشنبه) برگزار خواهد شد.
 
این در حالی است که طی شش ماه گذشته شورای عالی فضای هیچ جلسه‌ای را برگزار نکرده بود.
 
بر اساس حکم تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی، این شورا باید ماهی یکبار تشکیل جلسه بدهد.
 
قرار است امروز جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس‌جمهور و سران قوا و اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شود و پیگیری های خبرنگار مهر از روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی حاکی از آن است که دعوت نامه های برای حضور دبیر شورای فضای مجازی در جلسه امروز ارسال نشده است. گفته می شود تغییر دبیر این شورا، یکی از محورهای دستور جلسه خواهد بود.
 
همچنین پیش از این دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جلسه شورای عالی فضای مجازی به مهر گفته بود: جلسه این هفته شورای عالی فضای مجازی احتمال دارد با حضور رئیس جمهور برگزار شود.
 
وی در خصوص گزینه های دبیر شورای عالی فضای مجازی که قرار است تغییر کند، اظهار داشت: انشاالله بعد از برگزاری این جلسه شورای عالی فضای مجازی دبیر جلسه مشخص می شود.
 
به گزارش مهر، شورای عالی فضای مجازی با حکم رهبر انقلاب در اسفند ماه سال ۹۰ تشکیل شد و هفته گذشته در چهارمین سال فعالیت این شورا، رهبر انقلاب حکم انتخاب اعضای حقیقی و حقوقی این شورا را صادر کردند.