Gerdab.IR | گرداب

پاسخهای کاربران به پست وزیر

تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۳۹۴

محمود واعظی هم‌زمان با معارفه دبیر شورای عالی فضای مجازی پستی را در شبکه اجتماعی خود قرار داده که کاملا نشان می‌دهد، کاربران اطلاعات کاملی از وظایف این شورا و نقش آن در ICT ندارند که برای رفع این چالش باید فرهنگ‌سازی بیشتری صورت گیرد.

به گزارش گرداب از تسنیم، محمود واعظی هم‌زمان با مراسم معارفه دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی در سالن همایش‌های وزارت ارتباطات، پستی با مضمون زیر را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک گذاشته است:
 
"امروز با معرفی دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی دور تازه‌ای از فعالیت این شورا آغاز خواهد شد. اعضاء شورای عالی فضای مجازی با همدلی و همراهی یکدیگر می‌توانند تصمیمات مهم و سازنده‌ای در قبال این فناوری نوین اتخاذ کنند. امیدوارم با تدبیر جدید مقام معظم رهبری و برگزاری منظم جلسات بتوانیم هم‌زمان با رشد سریع تحولات این حوزه، قدم‌های موثری برداریم."
 
نظارت برخی کاربران نیز به شرح زیر است:
 
1. پارسال در همین صفحه از تعرفه بالا و کیفیت پایین اینترنت از شما پرسیدم و شما گفتید به زودی حل می‌شود. متاسفانه هیچ اقدامی انجام نشده است. کجای دنیا اینترنت 512 -به شرط وجود- با 2 گیگابایت ترافیک را ماهی 8 دلار با مشتری حساب می‌کنند؟ تازه اینترنتی که خیلی مواقع قطع می‌شود.
 
2. جناب وزیر چرا پورت‌های UDP رسمی مایکروسافت را یک سال و نیم است که عمدا بستید؟
 
3. ما رأی دادیم که اوضاع عوض شود. خواسته‌های اولیه‌مان همچون اشتغال، امنیت و دسترسی آزاد به اینترنت فراهم شود. لااقل اینکه پاسخگو باشند.
 
4. واقعا حق ملت ماست که برای داشتن اینترنت با سرعت پایین و بدون قطعی و ارزان التماس کنیم؟ چند شب گذشته حجم وایمکس ایرانسل من تمام شد و از جهتی که سایت ایرانسل طراحیش عوض شده و نمی‌شد شارژ کنم به تلفن گویای آن زنگ زدم. اولا بابت تمام لحظاتی که تلفن گویا منو پشت خط نگاه داشت شارژ گوشیم کم شد و بعد اپراتور گفت با گوگل کروم نمی‌شود کار کنید و باید با فایر فاکس وارد شوید. سئوال من این هست که من به عنوان مشتری چه حقوقی دارم؟ به چه حقی یک سایت طراحی می‌کنند که با هر مرورگری کار نمی‌کند؟ به چه حقی برای راهنمایی مشتری از آنها پول می‌گیرند؟
 
5. من زیر یک پست دیگر آقای وزیر ارتباطات هم نوشتم. شبکه‌های اجتماعی بر پایه دیالوگ، تعامل و پاسخگویی طراحی شده اما متاسفانه جناب واعظی در این شبکه فقط پست‌های خبری خودشان را می‌گذارند و دریغ از پاسخگویی. کلا همه چیز محدودیت دارد. صرف حضور آقای دکتر یا خانم ابتکار و حتی جناب روحانی در کلوب به معنای شنیده شدن اعتراض من و شما نیست.حتی وقتی کاملا منطقی و مودبانه برای آنان می‌نویسیم باز هم جوابی نمی‌گیریم.
 
6. آقای واعظی حدود 10- 12 روز پیش طبق گفته خودشان دستور رسیدگی و گزارش فوری در رابطه با اختلال و مسدود بودن پورت UDP و حتی وعده برخورد با خاطی و مقصر را دادند اما بعد از گذشت این همه مدت حتی یک کلمه توضیح و گزارش ندادند. شما در نظر بگیرید این دستور فوری‌شان بوده وای به حال پیگیری‌های عادی.
 
7. هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم.