Gerdab.IR | گرداب

سفر نخست‌وزیر هند به دره ی سیلیکون

تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۴

نخست‌وزیر هند در سفر به دره‌ی سیلیکون از مقامات شرکت‌های این منطقه خواستار سرمایه‌گذاری برای پیشرفت فناوری اطلاعات در هند شد.

به گزارش گرداب از سایبربان؛ در بحبوحه‌ی مذاکرات مقامات چین و آمریکا، نخست‌وزیر هند وارد دره‌ی سیلیکون شد.

هند برای دستیابی به اینترنت پرسرعت و همگانی و افزایش مشاغل فناوری برای رشد و بالا بردن امید به زندگی در این کشور، شروع به اجرای برنامه‌ای کرده است.

فیس‌بوک از طریق طرح ارائه‌ی اینترنت همگانی خود به نام «Internet.org» در تلاش است تا دسترسی هند را به اینترنت افزایش دهد. نارندرا مودی (Narendra Modi)، در این سفر با مدیران ارشد شرکت‌های گوگل، فیس‌بوک، مایکروسافت، کوالکام و اپل برای سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر این شرکت‌ها در هند وارد گفتگو شد. با توجه به تمایل شرکت‌های آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در هند، مقامات آن‌ها نیز از این گفتگوها استقبال کردند.

البته برخی نیز از سفر مودی، انتقاد کردند. آن‌ها اعلام کردند که چنین تلاش‌هایی از سوی نخست‌وزیر هند سبب نقض حریم خصوصی و آزادی‌های شهروندان هندی می‌شود.

مودی در ملاقات با زاکربرگ به نقش هند در اوایل شکل‌گیری فیس‌بوک اشاره کرد. همچنین وی در مورد افزایش آموزش فناوری اطلاعات برای مردم هند صحبت کرد. وی اعتقاد داشت که برای رشد اقتصادی باید افراد را به خارج از مرزها فرستاد تا در زمینه‌ی فناوری اطلاعات آموزش ببینند.

شرکت کوالکام (Qualcomm) متعهد شد تا 150 میلیون دلار برای شرکت‌های نوپای هند سرمایه‌گذاری کند. همچنین مودی از شرکت گوگل درخواست کرد تا در زمینه‌ی فراهم کردن وای‌‌فای برای ایستگاه‌های راه‌آهن به کشور هند کمک کند.