Gerdab.IR | گرداب

رئیس سازمان تأمین اجتماعی خبر داد

دفترچه‌های بیمه "سیم‌کارت" می‌شود

تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۴

رئیس سازمان تأمین اجتماعی گفت: حذف دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی و جایگزینی آن با سیم‌کارت در استان یزد به‌شکل پایلوت آغاز می‌شود و در آینده به ۴۰میلیون بیمه‌شده تأمین اجتماعی تسری خواهیم بخشید.

به گزارش گرداب از تسنیم، سیدتقی نوربخش رئیس سازمان تأمین اجتماعی با حضور در نمایشگاه تله‌کام 2015 با اعلام "فاز آزمایشی اجرای سیم‌کارتهای سلامت هوشمند را شروع کرده‌ایم" اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح سیم‌کارت جایگزین دفترچه درمانی می‌شود و استفاده از فناوری ارتباطی برای بیمه شده‌ها محقق می‌گردد.

وی عنوان کرد: این راهکار ابتدا به‌شکل پایلوت در استان یزد اجرا و دفترچه‌‌های درمانی آنها حذف می‌شود و اگر اجرای آن موفقیت‌آمیز باشد در آینده 40 میلیون بیمه شده تأمین اجتماعی تحت امر قرار می‌گیرند.

او افزود: در گام اول بیماران خاص تحت پوشش این خدمت قرار گرفته و کنترل هزینه‌های آنها از جمله اقدامات این طرح است.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به پرونده الکترونیکی در یک سال و نیم پیش در تأمین اجتماعی تحت HIF آغاز شده است، گفت: هزینه‌های دارویی بیماران خاص غالباً 30 درصد کل هزینه‌های دارویی را شامل می‌شود که برای کنترل هزینه‌های آنها این پروژه را تعریف کردم.

نوربخش اظهار کرد: سالانه 26 میلیارد تومان صرف چاپ دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی می‌شود که می‌توانیم با ارائه این خدمات روی سیم‌کارت در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: شبکه ارتباطی که برای این طرح در نظر گرفته شده کارکرد آف‌لاین هم دارد و در موارد اختلاف در شبکه می‌تواند به کار خود ادامه دهد.