Gerdab.IR | گرداب

آغاز به کار سایت کنگره جهانی اقتدار

تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۴

سایت اطلاع‌رسانی کنگره جهانی اقتدار ویژه چهارمین سالگرد شهادت سردار طهرانی مقدم و شهدای اقتدار جمهوری اسلامی ایران با حضور محمد طهرانی‌مقدم برادر شهید در سالگرد شهادت این شهید به روایت تقویم تاریخ قمری آغاز به کار کرد.

به گزارش گرداب از تسنیم، سایت اطلاع‌رسانی کنگره جهانی اقتدار ویژه چهارمین سالگرد شهادت سردار طهرانی مقدم و شهدای اقتدار جمهوری اسلامی ایران  با حضور محمد طهرانی‌مقدم برادر شهید در سالگرد شهادت این شهید به روایت تقویم تاریخ قمری آغاز به کار کرد. این مراسم در نشست خبری افتتاحیه کنگره جهانی اقتدار و آغاز فراخوان ارسال آثار در سازمان پدافند غیر عامل برگزار شد.

این سایت شامل اخبار، یادداشت، مقاله گفت‌وگو، عکس، ویدئو، آئین‌نامه ارسال آثار علمی، آئین‌نامه ارسال هنری و شهدای غدیر است. علاقه‌مندان برای شرکت در هر بخش کنگره باید یک بار در سایت ثبت نام کنند و چنانچه می‌خواهند در سه بخش شرکت کنند باید سه بار صفحه ثبت‌نام را کامل کنند. بعد از ارسال آثار کد رهگیری داده می‌شود و می‌توانند با وارد کردن در هر ساعتی از شبانه‌روز از وضعیت اثر خود با خبر شوند.

علی طهرانی مقدم دبیر اجرایی کنگره اقتدار با اشاره به مردمی بودن این کنگره گفت: تولیت آن با موسسه فرهنگی و هنری شهدای غدیر است موسسه‌ای که بعد از شهادت سردار طهرانی مقدم برای تنظیم آثار شهید و دیگر شهدای اقتدار راه‌اندازی شد. بنیاد فرهنگی صبح قریب نیز همراه این کنگره و شهرداری تهران و صدا و سیما از حامیان آن هستند.

وی افزود: علاقه‌مندان فرصت دارند تا پانزدهم آبان آثار تألیفی و تدوینی خود را به دبیرخانه کنگره ارسال کنند. علی رغم اینکه کنگره دارای دبیرخانه اختصاصی است اما فرآیند ارسال آثار کاملا به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. ارسال مقالات از طریق سایت کنگره به نشانی www.eghtedarcongre.ir انجام می‌شود. کنگره در دو بخش علمی و هنری خواهد بود که هر دو بخش باید مبتنی بر محورها و موضوعاتی در حوزه شهید طهرانی‌مقدم، حوزه علم و فناوری و اقتدار جمهوری اسلامی باشد.

طهرانی مقدم با اشاره به موضوعات و محورهای کنگره اقتدار گفت: موضوعات و محورهای آن شامل علمی و فناوری، دفاعی و بازدارندگی، مدیریتی، امور اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، و سبک مدیریت و ابعاد شخصیتی شهید تهرانی مقدم با موضوع اقتدار است. این موضوعات در قالب دو بخش علمی و فرهنگی عرضه می‌شود. قالب علمی شامل ارسال کتاب که برای انتشار آن محدودیت تاریخی نداریم، پایان نامه ارشد و دکترا یا مقالات، یادداشت‌ها و گزارش‌های راهبردی است. و در بخش هنری کنگره کاریکاتور، شعر، پوستر خاطره، دلنوشته، فیلم، مستند و عکس را خواهیم داشت.

دبیر اجرایی کنگره اقتدار با اشاره به اعضای هیئت علمی و داوران کنگره گفت: برخی از داوران کنگره که آثار را ارزیابی و به آن نمره می‌دهند عبارتند از دکتر منوچهر منطقی که سال‌ها در حوزه موشکی با شهید طهرانی‌مقدم همکار بودند، دکتر گودرزی رئیس مدیریت دانشگاه امام صادق(ع) در حوزه مدیریتی کنگره را یاری می‌کند، دکتر سیدرضا میرزاده مدرس دانشگاه علامه طباطبایی معاون دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر جلالی از دانشگاه آزاد اسلامی، محمد طهرانی مقدم دانش آموخته دکترای دانشگاه عالی دفاع ملی و تعدادی دیگر از اساتید و نخبگان در بخش‌های هنری نیز از برخی موسسات مانند حوزه هنری سازمان تبلیغات یاری گرفته‌ایم. در سایت کنگره آئین‌نامه عمومی مربوط به تمام بخش های گنگره داریم و آئین‌نامه اختصاصی مختص هر بخش به صورت ویژه موجود است.