Gerdab.IR | گرداب

گزارش سپاه درباره «جیسون رضاییان»

تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۴

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ارائه گزارش سازمان اطلاعات سپاه درباره «جیسون رضاییان» به این کمیسیون خبر داد و گفت: کاردار ایران در بحرین به دستور سعودی‌ها از منامه اخراج شد.

به گزارش گرداب از فارس نوذر شفیعی نماینده مردم ممسنی و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه از مقام معظم رهبری به دلیل موضع‌گیری سنجیده، منطقی، به موقع و شجاعانه ایشان در مقابل عربستان سعودی تقدیر و تشکر به عمل آمد.
 
وی افزود: از دید کمیسیون، رفتارهای پرخاشگرانه عربستان سعودی نیازمند تدوین استراتژی جدیدی از سوی جمهوری اسلامی ایران در قبال این کشور است و لذا کمیسیون در جلسات آینده درباره ماهیت و محتوای این استراتژی وارد بحث خواهد شد.  
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: در این جلسه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره شیوه‌های نفوذ دشمن برای آسیب زدن به بنیان‌های انقلاب و نظام که از جمله آن می‌توان به «جیسون رضائیان» اشاره کرد، گزارشی ارائه داد.
 
شفیعی یادآور شد: طبق گزارش سازمان اطلاعات سپاه «جیسون رضائیان»‌ یک ایرانی آمریکایی‌الاصل است و یک عنصر حائز اهمیت برای آمریکایی‌ها محسوب می‌شود به گونه‌ای که آمریکایی‌ها برای آزادی وی بسیار تلاش می‌کنند، «جیسون رضائیان» مأمور اجرای تفکر آن دسته از سنای آمریکاست که معتقدند «اگر آمریکا بتوانند روابط خود را با ایران به سطح قبل از انقلاب برگرداند، حکومت ایران را می‌توان به آسانی ساقط کرد».
 
وی همچنین گفت: اقدام دولت بحرین در اخراج کاردار جمهوری اسلامی ایران از منامه پایتخت این کشور نیز در جلسه کمیسیون بررسی شد.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اقدام دولت بحرین در اخراج کاردار ایران نوعی فرار به جلوی رژیم بحرین قلمداد می‌شود، منامه برای سرپوش گذاشتن در ضعف خود در قبال مطالبات مردمی و نیز جنایاتش در این کشور، به فرمان سعودی‌ها،‌به اخراج دیپلمات ایران از منامه مبادرت ورزید.