Gerdab.IR | گرداب

رئیس سازمان جاسوسی انگلیس عنوان کرد

ارتباطات مردم در اینترنت باید شنود شود

تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۴

رئیس سازمان جاسوسی انگلستان (MI5) گفت: شرکت‌های اینترنتی و رسانه‌ای، پلیس و سازمان‌های اطلاعاتی باید برای رمزگشایی ارتباطات خصوصی افراد در اینترنت همکاری کنند.

به گزارش گرداب از تسنیم، اَندرو پارکـِر در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های رسمی انگلیس درباره توان پلیس و سازمان‌های اطلاعاتی این کشور در دسترسی به ارتباطات خصوصی الکترونیک گفت: پلیس، شرکت‌ها و سازمان‌ها برای رمزگشایی ارتباطات خصوصی افراد در اینترنت باید همکاری کنند.

وی در این مصاحبه رسمی که بعد از 106 سال از تأسیس MI5، اولین مصاحبه رئیس این سازمان نیز تلقی می‌شود، اظهار کرد: شرکت‌های رسانه‌ای باید با سرویس‌های امنیتی و پلیس برای غلبه بر ارتباطات گروه‌های تروریستی و جرائم مهم همکاری کنند. MI5 و سایر سازمان‌های اطلاعاتی باید برای یافتن گروه‌های تروریستی اینترنت را کنترل و رهبری کنند که این کار می‌تواند از طریق استفاده پایگاه داده باشد.

پاکر گفت: ما در قالب چارچوبی فعالیت می‌کنیم که توسط پارلمان تنظیم شده است. هم‌زمان با افزایش ظرفیت‌های ما، قوانین هم بروز می‌شوند تا مطمئن شویم که با توجه به قوانین روز حرکت می‌کنیم.

او افزود: همکاری با شرکت‌های فناوری به‌ منظور جمع‌آوری اطلاعات، امری بسیار حیاتی برای امنیت زندگی است.

وی با اشاره به سخنان مدیر FBI در مورد تغییر فناوری و ورود به "عصر تاریکی" بر این نکته تأکید کرد که سازمان‌های انتظامی و امنیتی تنها نمی‌توانند از طریق چارچوب‌های قانونی به محتوای ارتباطات مردم پی ببرند بلکه این کار باید از مسیر همکاری با شرکت‌های خدمات‌رسان اینترنت صورت گیرد.

رئیس MI5 برای مشروع جلوه دادن فعالیت‌های جاسوسی این سازمان، همکاری سایر شرکت‌ها با MI5 را یک "وظیفه‌ اخلاقی" عنوان کرد.