Gerdab.IR | گرداب

کنترل لوازم خانگی با دستور صوتی

تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۴

از این پس کاربران برخی انواع لوازم خانگی هوشمند ساخت شرکت فیلیپس می‌توانند از طریق دستیار صوتی سیری گوشی‌های آیفون یا به طور مستقیم آنها را کنترل کنند.

به گزارش گرداب فارس به نقل از وایرد نوشت، برنامه همراه کنترل لامپ های هوشمند Lifx شرکت فیلیپس به روز شده است تا از این بعد تنها با اتصال آنها به شبکه وای – فای منزل و صحبت کردن بتوان این لامپ ها را خاموش و روشن کرد.
 
کاربران برای این کار باید برای به روزکردن سخت افزاری لامپ های مذکور اقدام کنند و تنظیمات اولیه را بر روی گوشی و برنامه این لامپ ها اعمال نمایند. البته بدین منظور نیازی به تعویض لامپ های قدیمی نیست.
 
هزینه استفاده از کل این خدمات 60 دلار است و بعد از انجام اقدامات لازم می توان با صحبت کردن لامپ ها را خاموش و روشن کرد یا حتی نور آنها را کم و زیاد نمود. البته افرادی که قبلا لامپ های هوشمند فیلیپس را خریداری کرده اند باید تنها 40 دلار هزینه کنند.
 
افرادی که از دستیار صوتی سیری برای این کار استفاده کنند حتما باید سیستم عامل به روز شده iOS 9 را بر روی گوشی خود نصب کنند و البته برخی تنظیمات را هم در برنامه HomeKit تغییر دهند. قرار است در آینده برای کنترل تعداد بیشتری از لوازم خانگی و از جمله ترموستات از فرامین صوتی استفاده شود.