Gerdab.IR | گرداب

هشدار فتا: صفحات جعلی به نام افراد مشهور

تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۴

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در جمع دانش آموزان دبیرستان اسماء الهدی شهرستان شهریار از دانش آموزان خواست به صفحاتی که با هویت افراد محبوب و معروف ایجا می شود اعتماد نکنند.

به گزارش گرداب از گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ اصغر باقریان گفت: بزهکاران سایبری که قصد فریب و اغفال طعمه خود را دارند از هر ابزاری برای برقرای ارتباط با کاربران و جلب اعتماد آنها استفاده می کنند.

"باقریان" افزود: در این میان استفاده از عناوین افراد محبوب جامعه از جمله بازیگران، خواننده ها، افراد مسئول محلی و مانند آنها یکی از رایج ترین نوع فریب کاربران فضای مجازی است.

وی ادامه داد: بزهکاران با ساخت این صفحات، کاربران را فریب داده و پس از برقراری ارتباط و جلب اعتماد آنها، اقدام به سوء استفاده از قربانیان خود می کنند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران گفت: سوء استفاده دیگر این شیادان هتک حرمت افراد محبوب است، به گونه ای که با ساخت صفحاتی جعلی به اسم آنها و انتشار مطالب نا مربوط، سعی در بد نام ساختن این افراد می کنند.

این مقام انتظامی در پایان از دانش آموزان خواست به هویت افراد در فضای مجازی به هیچ عنوان اعتماد نکرده و از برقرار ارتباط غیر معقول با افراد ناشناس در فضای مجازی خودداری کنند.