Gerdab.IR | گرداب

وبلاگ "زندگی زیبای رهبری"

خاطرات شنیدنی دكتر نعینع از رهبر انقلاب

تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۸۹

دكتر احمداحمد نعینع، پزشك و قاری برجسته‌ مصری از میهمانان بیست و هفتمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرائت و حفظ قرآن كریم در تهران بود كه پنجشنبه ۲۴ تیرماه نیز در در دیدار اساتید، داوران و شركت‌كنندگان این مسابقات با رهبر معظم انقلاب، به تلاوت آیاتی از قرآن مجید پرداخت.

گرداب- دکتر نعینع در حاشیه‌ دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین المللی قرآن با رهبر انقلاب و در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، از گفت‌وشنود كوتاه خود با رهبر معظم انقلاب پس از انجام تلاوت، ابراز خرسندی كرد و گفت: «پس از اتمام تلاوت به حضور آیت‌الله خامنه‌ای رفتم و ایشان نیز با لبخندی صمیمی آغوش خود را برای من گشودند و گفتند: سلام بر سید شریف، دكتر احمد نعینع».

استاد نعینع در رابطه با حال و هوای این دیدار گفت: «این دیدار، تكریم قرآن و تكریم تلاوت و حفظ قرآن مجید بود و از این منظر شایان اهمیت است كه غیر از تلاوت، هم به موضوع قرآن پرداخته شد و هم از دست‌اندركاران برگزاری مسابقات در ایران تشكر شد. به نظر بنده - چنانچه در این جلسه عنوان شد- آموزه‌های قرآن به عنوان یك كتاب انسان‌ساز می‌تواند همه‌ی مسلمانان را در حل مشكلات امروز جهان یاری كند. رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار همه و به‌خصوص جوان‌ها را به حفظ و تلاوت قرآن دعوت كردند و این نشانگر اهتمام خاص ایشان به ترویج معارف قرآنی است.»

این استاد برجسته‌ی تلاوت قرآن در انتهای گفت‌وگو به ذكر خاطراتی كوتاه و شنیدنی از دیدارهای خود با رهبر انقلاب پرداخت كه در ادامه می‌خوانیم:

از ثریا نیز گذشتی!
من تا كنون دیدارهای متعددی با آیت‌الله خامنه‌ای داشته‌ام كه تعداد آن‌ها یادم نیست و خاطرات زیادی نیز از این دیدارها در ذهن من ماندگار شده‌اند. مثلاً یكی از دیدارها در حضور رهبر معظم انقلاب به تلاوت قرآن می‌پرداختم و در هنگامی كه تلاوت من به اوج خود رسیده بود، ایشان در عبارتی فرمودند: «وصلت إلی ثریا» یعنی تو به ثریا رسیده‌ای و بعد هم فرمودند: «تو از ثریا نیز گذشتی».

هدیه‌ای فراموش‌نشدنی
در یكی از دیدارها من خدمت آیت‌الله خامنه‌ای رفتم و به ایشان گفتم كه من سید و از نسل امام حسن مجتبی(ع) هستم. ایشان وقتی این را شنیدند، برخاستند و عبا و شال سبزی را كه داشتند به من هدیه كردند و این از ارزشمندترین هدایای زندگی من است.

شبیه به مصطفی اسماعیل!
در یكی دیگر از دیدارها كه تقریبا‌ً خصوصی بود، پس از اقامه‌ نماز به امامت ایشان، تلاوتی داشتم كه آیت‌الله خامنه‌ای از آن تلاوت بسیار خوششان آمده بود و به من فرمودند:‌ «اكنون خیلی‌ها از مصطفی اسماعیل تقلید می‌كنند، اما به نظر من، تو از مصطفی اسماعیل تقلید نمی‌كنی بلكه شبیه به مصطفی اسماعیل می‌خوانی. صدای تو شبیه مصطفی اسماعیل است و بر نحوه‌ تلاوت ایشان ظرایفی را نیز اضافه می‌كنی. من از آنجا پی بردم كه ایشان اشراف كامل بر مسائل فنی تلاوت دارند.»

البته باید بگویم كه من نیز صوت آیت‌الله خامنه‌ای را در حین تلاوت سوره‌ فاتحة‌الكتاب و اذكار مختلف نماز خیلی دوست دارم. ایشان دارای صوتی جذاب و همراه با معنویت هستند كه در من احساس ملكوتی آیه‌ی "الَّذِينَ هُمْ فِی صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ" را زنده می‌كند. رعایت دقیق تجوید و معنویت موجود در صوت نماز آیت‌الله خامنه‌‌ای، ویژگی خاصی به قرائت ایشان بخشیده است.