Gerdab.IR | گرداب

اسب تک‌شاخ مخفی‌شده در فایرفاکس 29!

تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۴

اگر ظاهر ساده فایرفاکس آزارتان می دهد ترفندی برای ایجاد تغییری جذاب در اختیارتان خواهیم گذاشت.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران جوان؛ فایرفاکس 29 نسبت به نسخه‌های پیشین خود شامل تغییرات زیادی بوده است. یکی از این تغییرات، حذف دکمه‌ی Firefox موجود در سمت چپ و اضافه شدن یک دکمه‌ی جدید جهت باز کردن منو است، این دکمه به دلیل شکل ظاهری خود «دکمه‌ی همبرگری» نیز نامیده می‌شود. 

شرکت موزیلا تلاش کرده ظاهر جدید فایرفاکس تا جایی که امکان‌ دارد ساده باشد و ابزار و گزینه های اضافه را از روی صفحه آن برداشته است. اما با این وجود، این ظاهر جدید که Australis UI نام دارد از طرف برخی از کاربران جذابیتی نداشته است اگر شما نیز جزء از این دسته از کاربران هستید، شاید این ترفند باعث شود اندکی از نارضایتی‌تان کم شود! در فایرفاکس 29، یک اسب تک‌شاخ مخفی شده است که در این ترفند به نحوه‌ی آشکارسازی آن خواهیم پرداخت.

نحوه کار:

ابتدا بر روی دکمه‌ی منو (دکمه‌ی همبرگری) در بالای سمت راست مرورگر کلیک نماییدو سپس روی Customize کلیک کنید.

اکنون خواهید دید که در تب Customize Firefox، صفحه به دو قسمت تقسیم خواهد شد. در سمت راست صفحه، آیکن‌های فعال در منو را خواهید دید و در قسمت سمت چپ نیز آیکن‌های غیرفعال ظاهر می شوند. با استفاده از ماوس می‌توانید هر آیکن را گرفته و آن را به قسمت دیگر بکشانید.


اسب تک‌شاخ مخفی‌شده در فایرفاکس 29!
حال برای آشکارسازی اسب تک‌شاخ، باید کلیه آیکن‌های موجود در سمت راست را به سمت چپ منتقل کنید. برای این کار هم می‌توانید از ماوس استفاده کنید و هم بر روی هر آیکن راست‌کلیک کرده و گزینه Remove from Menu را انتخاب کنید. دقت کنید؛ باید این کار را بر روی تمام آیکن‌های قسمت Menu انجام دهید و همچنین دو نوار بالایی شامل نوار Copy،Cut و Paste و نوار بزرگنمایی و کوچکنمایی را نیز به سمت چپ منتقل کنید.

پس از پاک‌سازی قسمت سمت راست بر روی Exit Customize کلیک کنید و بعد روی دکمه‌ی منو کلیک کنید. خواهید دید که یک اسب تک‌شاخ بامزه شروع به حرکت می‌کند! در صورتی که نشان‌گر ماوس را نیز بر روی آن ببرید خواهید دید که از حالت سیاه‌ وسفید به رنگی تبدیل می‌شود.

برای بازگردانی محتویات منو به حالت قبلی، بر روی Customize کلیک کرده و سپس Restore Defaults را انتخاب کرده و در نهایت Exit Customize را بزنید.