Gerdab.IR | گرداب

دادخواست آنلاین کاربران ویندوز 10

تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۴

کاربران ویندوز 10 با انتشار یک دادخواست آنلاین از سایتا نادلا مدیرعامل مایکروسافت خواستند تا رویه این شرکت برای به روز کردن ویندوز 10 را تغییر دهد. کامپیوترورل

به گزارش گرداب از  فارس به نقل از کامپیوترورلد؛ در این دادخواست از مایکروسافت خواسته شده تا خود کاربران بتوانند در مورد نحوه انتخاب و نصب وصله های به روزرسان تصمیم گیری کنند و در صورت لزوم این کار را به تاخیر بیندازند یا حتی این کار را انجام ندهند.

این دادخواست بر روی سایت Change.org  منتشر شده و تاکنون بیش از 2000 نفر آن را امضا کرده اند. در بخشی از این دادخواست آمده است برای استفاده موثر از ویندوز 10 در منازل و محل کار مایکروسافت باید سیاست های خود به منظور پشتیبانی از این سیستم عامل را تغییر دهد.

در ماه های اخیر بسیاری از کاربران از نصب بدون اجازه و ناگهانی وصله های به روزرسان حجیم ویندوز 10 و راه اندازی خودکار رایانه بعد از نصب این وصله ها به شدت اظهار نارضایتی کرده بودند. البته این مشکلات با تغییر برخی تنظیمات پیش فرض ویندوز 10 قابل برطرف کردن است.

برخی کارشناسان هم معتقدند تعدادی از این به روزرسانی ها دسترسی مایکروسافت به اطلاعات شخصی دقیق کاربران را ممکن کرده و جمع آوری و ارسال اطلاعات شخصی افراد را برای دیگران تسهیل می کند. به همین علت در دادخواست یاد شده از مایکروسافت خواسته شده تا در مورد ماهیت عملکرد هر وصله به روزرسان اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربران بگذارد. این شرکت هنوز واکنشی به این دادخواست نشان نداده است.