Gerdab.IR | گرداب

افزایش هزار برابری سرعت اینترنت!

تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۴

شهر «چاتانوگا» در ایالت تنسی امریکا، اولین شهری است که به سرعت اینترنت ۱۰ گیگابایت در ثانیه دست خواهد یافت.

به گزارش گرداب از مهر، چندی پیش گوگل از پروژه ای با نام «گوگل فایبر» رونمایی و از آن با عنوان پروژه اینترنت فوق سریع در امریکا یاد کرده بود که از سرعتی در حدود ۱ گیگابایت بر ثانیه برخوردار بود. اما اکنون خبر جدیدی منتشر شده که نشان می دهد، سرعت اینترنت در امریکا به ۱۰ گیگابایت در ثانیه خواهد رسید.

شهر چاتانوگا Chattanooga ، چهارمین شهر بزرگ ایالت تنسی امریکا است که به سرعتی هزار برابر بیشتر از میانگین سرعت کاربران در امریکا دست خواهد یافت. شورای انرژی الکتریکی چاتانوگا EPB، شرکتی است که این سرعت را برای کاربرانش به ارمغان خواهد آورد. سرعت بالای اینترنت به کاربران اجازه می دهد تا از خدمات و امکانات مختلفی بهره مند شوند.

استفاده از خدمات اینترنتی این شرکت چندان ارزان نیست و کاربران با پرداخت ۲۹۹ دلار می توانند از حق عضویت ماهانه این شرکت استفاده کنند. چاتانوگا، یکی از اولین شهرهایی است که به چنین سرعتی دست پیدا کرده و تبدیل به یکی از رقبای جدی گوگل شده است.

Harold DePriest مدیرعامل شرکت EPB در رابطه با این پروژه گفت: « ما بسیار خوشحالیم که توانسته ایم اولین شهر در جهان باشیم که چنین سرعت اینترنتی را در اختیار کاربرانمان قرار می دهیم. سرعتی که حتی گوگل نیز از آن عقب مانده است.»

وی در ادامه اعلام کرد: « این پهنای باند وسیع شاید برای کاربران خانگی که مصارف ساده و روزانه دارند، قابل استفاده نباشد ولی می توانند از پهنای باند کمتری برخوردار شوند. اما این پهنای باند برای شرکت ها، اداره ها یا سازمان هایی که نیاز به دانلود و همینطور بارگذاری مطالب دارند بسیار مفید است.»

 Andy Berke شهردار چاتانوگا نیز در ادامه افزود: « امروز شهر ما آماده رقابت با اقتصادهای خلاق در قرن بیست و یکم است. افزایش سرعت اینترنت می تواند رونق اقتصادی مانند افزایش دستمزدها و همینطور توجه مخاطبان به شهر ما را در بر داشته باشد.»