Gerdab.IR | گرداب

احتمال جریمه 5 میلیون دلاری اپل

تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۴

اپل روز گذشته با شکایتی از سوی برخی کاربران مواجه شده که معتقدند این شرکت به علت عدم هشدار در مورد هزینه های ناشی از قابلیت Wi-Fi Assist در iOS 9 باید جریمه شود.

به گزارش گرداب فارس به نقل از اپل اینسایدر نوشت، فعال کردن این قابلیت باعث می شود تا هزینه ناشی از استفاده از خدمات اینترنت همراه در قبض های مشترکان افزایش یابد. اسکات فیلیپس و سوزان اشمیث فیلیپس که در این مورد از اپل شکایت کرده اند معتقدند اپل باید بابت تحمیل هزینه اضافی 5 میلیون دلار جریمه شود.

در صورت به روزرسانی سیستم عامل آیفون و مهاجرت به iOS 9، قابلیت Wi-Fi Assist فعال می شود. هدف اپل از این کار استفاده روان و مناسب از اینترنت اعلام شده تا در صورتی که سیگنال وای – فای کاربر ضعیف شود گوشی وی به طور خودکار از شبکه اینترنت اپراتور تلفن همراه استفاده کند.

با توجه به اینکه برخی کاربران از وجود این قابلیت اطلاع ندارند و برخی نمی دانند چگونه باید آن را از کار بیندازند هزینه های زیادی به آنها تحمیل می شود. همچنین اپل متهم شده که در این زمینه توضیحات کافی را در وب سایت خود ارائه نکرده است.

گفتنی است برای غیرفعال کردن این قابلیت کاربران باید به بخش تنظیمات سیستم عامل اپل مراجعه کرده و گزینه Cellular را انتخاب کنند. سپس در انتها دکمه مربوطه را بیابند.