Gerdab.IR | گرداب

گوگل از هوش مصنوعی بهره می گیرد

تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۴

اگر چه گوگل از الگوریتم پیچیده و پیشرفته ای برای پاسخ به سؤالات کاربران استفاده می‌کند، اما تقویت این الگوریتم برای ارتقای سرقت و دقت جستجوگر گوگل در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش گرداب فارس به نقل از تک اسپات نوشت، گوگل برای تعیین نتایج به نمایش درآمده و نحوه چینش آنها از روش های مختلف و متنوعی استفاده می کند و حال قصد دارد فناوری های تازه تری را به منطور ارتقای جستجوگر این شرکت به کار بگیرد.
 
گرگ کورادو یکی از دانشمندان ارشد گوگل اخیرا افشا کرده که بخش قابل توجهی از جستجوهای گوگل با استفاده از یک سیستم اطلاعاتی هوش مصنوعی جدید موسوم به RankBrain صورت می گیرد.
 
وی توضیح داده که 15 درصد از جستجوهای روزانه در گوگل جدید هستند و قبلا صورت نگرفته اند. بسیاری از این جستجوها هم پیچیده بوده و یافتن جوابشان کار ساده ای نیست. لذا RankBrain به جای تکیه بر روش های سنتی تفسیر و درک پرسش ها به زبان نوشتاری سوال توجه می کند و آن را ماهیتی ریاضی می بخشد تا درک آن برای ماشین ها ساده تر شود.
 
طراحی موور هوش مصنوعی RankBrain یک سال طول کشیده و پنج مهندس و از جمله Yonghui Wu و Thomas Strohmann به طور تمام وقت بر روی آن کار کرده اند. البته نتایج حاصل از استفاده از RankBrain هم بسیار مطلوب و فراتر از حد انتظار بوده است.
 
بررسی ها نشان می دهد RankBrain در 80 درصد از موارد پاسخ هایی مناسب ارائه کرده است. گوگل فعلا از این سیستم هوش مصنوعی برای یافتن پاسخ مناسب به 15 درصد سوالات جدید روزانه طرح شده از گوگل استفاده می کند و امیدوار است از این طریق بتواند برتری خود را بر رقبا حفظ کند.