Gerdab.IR | گرداب

مذاکره با آمریکا چیزی جز ضرر ندارد/ نگاه برخی مسئولین به سوی غرب است

تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۴

فرمانده کل سپاه گفت: مردم در انقلاب اسلامی، به رهبری ولایت فقیه و به پشتیبانی از ایشان ایستاده اند و این از اصول انقلاب اسلامی است که خداوند هم وعده پیروزی داده است.

به گزارش گرداب به نقل از فارس سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در نخستین گردهمایی ضد امریکایی پس از توافق با عنوان «دوران بزن و دررو تمام شده است» در دانشگاه تهران گفت: مردم در انقلاب اسلامی، به رهبری ولایت فقیه و به پشتیبانی از ایشان ایستاده اند و این از اصول انقلاب اسلامی است که خداوند هم وعده پیروزی داده است.

جعفری افزود: طبق فرمایش خداوند در قرآن کریم، چنین ملتی بر کافران پیروز می‌شود و پاداش و نتیجه کارشان را در همین دنیا می‌بینند.

وی ادامه داد: خدای متعال در قرآن هشدار می دهد که اگر از کفار اطاعت کنید -که اینجا منظور امریکا و دشمنان انقلاب است- آنها می‌خواهند ما را به گذشته برگردانند که در این صورت زیان خواهیم دید.

فرمانده کل سپاه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی را امنیت پایدار در نظام دانست و افزود: امروز دشمنان هم به این مسئله اقرار دارند و وزیر خارجه آمریکا نیز آن را به زبان آورد.

جعفری گفت: اقتدار ملی و عزت اسلامی و نفوذ معنوی در منطقه و جهان از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و هدف دشمن گرفتم این دستاوردها از ماست.

وی تصریح کرد: عملکرد همه ما انقلابی نیست اما مجموع همه حرکتها بخصوص در سیاست خارجی، انقلابی است و طبق فرمایش حضرت آقا اگر اینگونه نبود، نفوذی وجود نداشت.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: آنچه که دشمنان از ابتدای انقلاب تا الان دنبال آن بودند این است که ما دست از انقلاب برداریم. ما از دشمن انتظار داریم ولی از آنها که ادعای خودی و راه امامی می‌کنند نه.

جعفری افزود: عده ای هستند که این مسیر انقلاب و مقاومت و ایستادگی را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه در هر دهه انقلاب یک فتنه بزرگ داشتیم که هدف آنها تمام شدن انقلاب بود، اظهار داشت: ملت ایران از همه این فتنه ها ملت سربلند بیرون آمده است و الان نیز در فتنه چهارم هستیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: اولین فتنه بزرگ، جنگ تحمیلی 8 ساله بود که دشمنان می‌خواستند انقلاب اسلامی را منحرف یا مشکل اساسی برای آن ایجاد کنند اما ایستادگی مردم نتیجه را برعکس کرد و بجای انحراف از انقلاب، شاهد صدور انقلاب بودیم و مقاومت های لبنان و غزه و جاهای دیگر نتیجه همین صدور انقلاب است.

جعفری، فتنه دوم را فتنه فرهنگی یا سیاسی امنیتی عنوان کرد و افزود: در فتنه اول، عوامل داخلی خیلی به دشمن کمک نمی‌کرد و ستون پنجم کم بود ولی فتنه های بعدی پیچیده تر شد.

وی خاطرنشان کرد: در دهه دوم انقلاب، با تفکری که بعضا در حاکمیت هم نفوذ داشت مواجه شدیم که می‌گفت «انقلاب اسلامی تا کی؟» و یا اینکه معتقد بود دیگر نیازی به ادامه انقلاب نیست.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی ما این است که برخی می‌گویند «چرا انقلاب باید ادامه داشته باشد» در حالی که ما از انقلاب اسلامی به دنبال حیات طیبه و  نفی طاغوتها و پرستش خدای متعال به تنهایی هستیم.

جعفری افزود: ما هرکاری در انقلاب می‌کنیم باید متکی به ایدیولوژی اسلام ناب باشد چراکه دشمنان می‌خواهند ایدیولوژی زدایی کنندو رهبر انقلاب نیز به این موضوع اشاره فرمودند.

وی به سال 78 و فتنه آن مقطع در دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: امریکایی ها پشت این فتنه بودند اما ملت ایران از آن نیز عبور کرد.

فرمانده کل سپاه فتنه 88 را دنباله فتنه سال 78 اما در شکلی دیگر دانست و گفت: این فتنه به مراتب حتی خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود.

جعفری تصریح کرد: به عنوان یک کارشناس مسایل امنیتی و نظامی میگویم که مردم با بصیرت و ایمان توانستند از این فتنه هم عبور کنند.

وی گفت: در تهدیدهای قبلی تهدید نظامی امنیتی فرهنگی و سیاسی در سه فتنه اول وجود داشت اما در فتنه چهارم که به بهانه هسته ای شروع شد، فشار اقتصادی و تحریم روی مردم صورت گرفت.

فرمانده کل سپاه افزود: موضوع هسته ای تنها یک بهانه هست و هدف دشمن نیست و مهم برای آنها این بود که ایران را پای میز مذاکره بکشانند.

جعفری ادامه داد: طبق فرمایش رهبری، مذاکره با امریکا همه اش برای ما ضرر است و آنها با مذاکره بدنبال نفوذ هستند.

وی افزود: بحث هسته ای و سخت برجام در این 2 سال تمام شد و بالاخره با همه اشکالاتی که داشت، به یک جمع بندی رسیدند و رهبری هم با تاکیدات خودشان آن را تایید کردند.

فرمانده کل سپاه، فتنه چهارم را فتنه نفوذ دانست و اظهار داشت: امریکایی ها بیشتر از ما خواهان اجرای برجام‌اند چون بدنبال پس از برجام هستند.

جعفری افزود: اگر این باور در فکر مردم ایجاد شود که در مساله هسته ای توافق شد پس در مسایل دیگر هم می‌شود توافق کرد، این یک خطر و فتنه است.

وی ادامه داد: در فضای جدید،نگاه و گرایش برخی مسولین، به سمت اطمینان به غرب و لیبرالیسم است. این نگاه از اول انقلاب نیز وجود داشته که معتقد است در موضوعات دیگر هم باید با امریکایی ها مذاکره کنیم و حضرت آقا این موضوع را بزرگترین تهدید می‌دانند.

فرمانده کل سپاه گفت: برخی نه تنها نسبت به حرفها و موضع گیری هایشان نسبت به نفوذ امریکا توجه نمی‌کنند بلکه بعضا همراهی‌هایی هم دارند در حالیکه رهبر معظم انقلاب، مذاکره با امریکا را معادل نفوذ می‌دانند.