Gerdab.IR | گرداب

نمایش آخرین دستاوردهای رباتیک درچین

تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۴

آخرین دستاوردهای علمی در حوزه رباتیک با حضور کارشناسان، محققان و تولیدکنندگانی از کشورهای مختلف از امروز - سه شنبه - در شهر پکن پایتخت چین به نمایش عمومی در آمد.

به گزارش گرداب به نقل از ایرنا، در کنار برگزاری این نمایشگاه که در آن تازه ترین دستاوردهای رباتیک به نمایش درآمده، همایشی نیز با حضور محققان و کارشناسان بین المللی به منظور بحث و تبادل نظر علمی در این زمینه بر پا شده است.

در این نمایشگاه که از سوی شهرداری پکن در مرکز همایش های بین المللی این شهر برپا شده، محلی مناسب برای گفت وگو در باره توسعه صنعت ربات و ربات سازی در دنیا است.

در نمایشگاه ربات های سال 2015 چین ربات های مختلفی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته که از آن جمله می توان به نمایش ربات هایی اشاره کرد که علاوه بر آشپزی، شیشه ها را پاک می کنند و کارهای خدمات رسانی صورت می دهند.

همچنین در این نمایشگاه ربات های فوتبالیست به نمایش عموم در آمده که با انجام بازی فوتبال مهارت های ورزشی خود را به نمایش می گذارند.

«همکاری مشترک برای منافع مشترک - دستیابی به جامع اطلاعاتی ایده آل» شعار امسال نمایشگاه جهانی ربات های 2015 چین است.

«لی یوان چائو» معاون رییس جمهور چین نیز در آیین گشایش این نمایشگاه در سخنانی اظهار داشت: ربات ها خدماتی به انسان می دهند که بی بدیل است همانطور که امروزه رایانه ها و تلفن های همراه چنین خدماتی در اختیار ما قرار می دهند.

نوع آوری در تولید رباتیک و ورود آن به زندگی روزمره، پیشرفت های تکنولوژی و توجه کشور به آن و دیده شدن نفع مردم در تولید ربات ها از دیگر نکاتی بود که او از تولید کنندگان ربات ها خواست به آن توجه داشته باشند.

دهها کشور جهان از جمله آمریکا، کره جنوبی، چین، ژاپن و آلمان ربات های خود را در نمایشگاهی که 40 هزار نفر در آن حضور دارند و دهها هزار علاقه مند از آن بازدید می کنند به نمایش گذاشته اند.

آمارها نشان می دهد که چین به شدت در حال افزایش سرمایه گذاری در این صنعت است و سال گذشته میلادی (2014) فروش ربات در بازار چین تقریبا 60 درصد رشد داشت و به بالای 57 هزار واحد رسید که برابر با یک چهارم حجم فروش جهانی است.

این کشور حتی سال گذشته و برای دومین بار متوالی به بزرگترین بازار فن آوری رباتیک تبدیل شد.