Gerdab.IR | گرداب

تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۴

نان کره‌ای همیشه از سمتی که کره بر روی آن مالیده شده بر روی زمین می‌افتد، این امر ممکن است به حساب شانس بد گذاشته شود اما جالب است بدانید که دلیل علمی بسیار قرص و محکمی پشت سر این اتفاق وجود دارد، گوشی‌های همراه نیز در حین افتادن بیشتر بر روی صفحه‌نمایش می‌افتند و این امر نیز بی‌جهت نیست، از قرار معلوم دلیل علمی مستدلی برای این امر وجود دارد.

به گزارش گرداب، رابرت مَتیوز (Robert Matthews) فیزیکدان و پروفسور دانشگاه اَستون انگلستان برای کشف دلیل افتادن گوشی بر روی صفحه‌نمایش، آستین بالا زده و این‌گونه که پیداست دلایل علمی محکمی پیدا کرده است.
 
این پروفسور انگلیسی، تحقیقاتی را بر روی ابعاد گوشی‌های موبایل انجام داده است، این نکته را نیز باید در نظر داشت که در طراحی گوشی‌های همراه هوشمند امروزی اصول زیبا شناختی زیادی رعایت شده است، رعایت این اصول به زیبایی گوشی کمک کرده اما همین امر باعث شده تا گوشی‌های هوشمند سُر و لغزنده طراحی شوند.
 
پروفسور متیوز برای توضیح افتادن گوشی‌ها بر روی صفحه‌نمایش پس از بررسی‌های مختلف به فرمول زیر دست پیدا کرده است:

چرا موبایل‌ها هنگام‌ سقوط بر روی صفحه‌ نمایش می‌افتند؟
 چرا گوشی‌ها هنگام افتادن تمایل به افتادن بر روی صفحه نمایش خود را دارند؟
 
اگر از این فرمول چیزی دست شما را نگرفت نگران نباشید، در این فرمول دلیل فیزیکی افتادن گوشی بر روی صفحه‌نمایش ذکر شده است و مطلب دیگری را در خود پنهان نکرده است.
 
با این توضیحات می‌توان گفت دیگر از لحاظ علمی نیز دلیلی قانع کننده‌ای وجود دارد تا بیش از پیش مواظب گوشی هوشمند نازک نارنجی خود باشید و تا جایی که ممکن است سعی کنید از دست شما نیافتد، چرا که احتمال افتادن گوشی از سمت صفحه‌نمایش آن بر روی زمین بسیار زیاد است.
منبع: فارنت