Gerdab.IR | گرداب

واکنش مدیر گوگل به اظهارات ترامپ

تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۴

سخنان تند ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا علیه مسلمانان واکنش برخی مدیران ارشد شرکت‌های فناوری آمریکا را به دنبال داشته است.

به گزارش گرداب به نقل از مدرن ریدرز، پس از موضع گیری مدیرعامل فیس بوک در این زمینه ساندار پیچای مدیراجرایی گوگل هم روز گذشته طی اظهاراتی از برخی افراد خاص به علت اظهارات تنفرآفرین بیجا علیه مسلمانان انتقاد کرد.

وی با انتشار نامه ای سرگشاده نوشت: مشاهده گفتار مبتنی بر عدم تسامح در اخبار این روزها بسیار مایوس کننده است. اینکه گفته شود آمریکا بدون برخی صداها، ایده ها و با عدم مشارکت گروه های خاصی از مردم تنها بر مبنای محلی که از آن می آیند یا مذهبشان جای بهتری خواهد بود ناامیدکننده است. اجازه ندهیم ترس ارزش هایمان را شکست دهد.

مدیر هندی الاصل گوگل که بعد از تحولات ساختاری این شرکت ریاست آن را بر عهده گرفته، افزوده علیرغم متولد شدن در کشوری خارجی تحت تاثیر افراد خوش فکر در آمریکا و امکان پذیرش خود در این جامعه قرار گرفته است.

او تاکید کرده که با مشاهده همکاران خود در گوگل از نژادها، فرهنگ ها و ... مختلف که دیدگاه ها و داستان های مختلفی برای تعریف کردن دارند، به این نتیجه رسیده که همین تنوع گوگل را به شرکتی خاص و هیجان انگیز مبدل کرده و به کارکنان آن امکان داده که با همکاری یکدیگر کارهای بزرگی انجام دهند.

ساندار پیچای در دهم اوت 2015 با تأسیس شرکت مادر آلفابت توسط لری پیج و سرگئی برین و تغییر ساختار شرکت گوگل، به عنوان مدیر عامل اجرایی این شرکت تعیین و جانشین لری پیج شد.

منبع: فارس