Gerdab.IR | گرداب

وای فای شهری مخابرات روشن می‌شود

تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۴

معاون شبکه شرکت مخابرات استان تهران گفت: زیرساخت های لازم برای ارائه اینترنت پرسرعت بی‌سیم (WIFI) در اماکن عمومی آماده شده و در ماه‌های آتی پوشش‌دهی آغاز می شود.

به گزارش گرداب، رضا خلیلی در نمایشگاه بین المللی الکامپ با اعلام این خبر اظهار کرد: سفارش و طراحی سیستم IMS (مشابه WIFI) انجام شده است که مشتریان خانگی و تجاری با استفاده از آن می توانند به صورت همزمان از سایر سرویس‌ها از جمله سرویس آوای انتظار، کنفرانس صوتی و تصویری، سرویس One Number و ... نیز بهره مند شوند.

وی درباره بسترهای جدید شرکت مخابرات استان تهران گفت: یکی از بسترهایی که واگذاری آن در سال جاری شروع شده است، ارائه بستر ترانسمیشن ( محیط انتقال ) نسل جدید با ظرفیت بالا است.

معاون مخابرات تهران همچنین درباره ارائه سرویس IPTV گفت: بستر واگذاری این سرویس نیز در حال آماده سازی است و به محض آماده شدن به متقاضیان واگذار خواهد شد.

وی اجرای طرح سرویس آوای انتظار در برخی مناطق مخابراتی به صورت پایلوت را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: این سرویس در ماه های آتی در تمامی مناطق مخابراتی استان تهران و البرز ارائه خواهد شد.

او درباره درگاه های خرید سرویس آوای انتظار گفت: مشترکان می توانند با توجه به محدوده های تعیین شده و با مراجعه به سایت شرکت مخابرات استان تهران، اطلاعات تکمیلی در مورد این سرویس را دریافت و با مراجعه به سایت www.ava2030.ir و وارد نمودن کد آوای انتخابی خود نسبت به فعالسازی این سرویس اقدام نمایند.

وی درباره چالش های اخیر مخابرات برای توسعه تلفن ثابت گفت: شرکت مخابرات استان تهران برای توسعه بستر تلفن ثابت هیچ مشکلی ندارد و در حال حاضر بار مشکلات موجود در حوزه برون سازمانی است و باید تمامی تلاش خود را برای رفع آن طی مذاکراتی با سایر ارگان ها و نهادهای اجرایی انجام دهیم.

منبع: تسنیم