Gerdab.IR | گرداب

فروش دامنه های اینترنتی در کشور پیش پرداختی شد

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۸۹

مرکز ثبت دامنه‌های اینترنتی کشور اعلام کرد برای جلوگیری از سوء استفاده، از 6 شهریور ماه سال جاری برای ارائه‌ خدمات دامنه از روش پیش پرداخت (pre‪-‬paid) استفاده می شود.

مرکز ثبت دامنه‌های اینترنتی کشور از تغییرات در روش پرداخت برای ارائه خدمات دامنه خبر داد و اعلام کرد: این تغییرات با هدف جلوگیری از سوء استفاده و همچنین تشویق کاربران به ثبت دامنه از طریق نمایندگان فروش شکل گرفته است.

به گزارش گرداب، از 6 شهریور ماه سال جاری مرکز ثبت دامنه های اینترنتی پژوهشگاه دانشهای بنیادی ‌برای ارائه‌ خدمات دامنه از روش پیش پرداخت (pre‪-‬paid) استفاده می کند.

در روش فرآیند رزرو یا انتقال دامنه پیش پرداختی در صورتی که درخواست ثبت دامنه پرداخت نشود، امکان ثبت آن در هر لحظه برای کاربر دیگری وجود دارد. در همین خصوص، ایجاد هرگونه درخواست و ارجاع آن به نمایندگان فروش دامنه برای پرداخت میسر نخواهد بود و برای ثبت یا تمدید دامنه باید از سامانه نماینده فروش اقدام شود.

در مورد انتقال دامنه (تغییر صاحب امتیاز) و در صورتی که خریدار دامنه در نظر دارد وجه مربوط به انتقال، توسط نماینده فروش پرداخت شود باید کد انتقال و شناسه خود را در اختیار نمایندگان فروش قرار دهد تا نمایندگان درخواست خرید دامنه برای آن شناسه صادر و وجه آن را پرداخت کنند. این روش می‌تواند علاوه بر تشویق بخش خصوصی به منظور انجام امور دامنه از رزرو متوالی دامنه‌‌ها جلوگیری کند.

منبع: مهر