Gerdab.IR | گرداب

معرفی اولین روتر سیم‌کارت‌خور

تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۴

آنچه روتر Archer MR۲۰۰ را از روترهای دیگر متمایز می‌کند، وجود یک درگاه سیم‌کارت است که شبکه ۳G و ۴G را پشتیبانی می‌کند.

به گزارش گرداب، شرکت سازنده روترهای تی‌پی لینک جدید ترین محصول خود را با عنوان روترArcherMR200 که دارای چهار ورودی اترنت با یک LAN/WAN است، معرفی کرد. این پورت امکان اتصال از طریق کابل شبکه، مودم ADSL یا هر نوع اینترنت دیگری که در دسترس باشد را برقرار می‌کند.

از طریق سه درگاه دیگر اترنت نیز می‌توان لپ‌تاپ، رایانه یا دیگر ابزارهای سازگار با شبکه سیمی را به شبکه داخلی متصل کرد. ابزارهای دیگر شامل تلفن هوشمند، تبلت، لپ‌‌تاپ، تلویزیون هوشمند، کنسول‌های بازی و سایر ابزارهای هوشمند نیز به سادگی از طریق شبکه‌ وای‌فای به روتر متصل شده و به این ترتیب می‌‌توان چندین ابزار را از طریق شبکه‌ سیمی و بی‌سیم به یکدیگر متصل کرده و اینترنت را بین آنها به اشتراک گذاشت.

اما آنچه که  Archer MR200 را از روترهای دیگر متمایز می‌کند، وجود یک درگاه سیم‌کارت است که شبکه 3G و 4G را پشتیبانی می‌کند. به این ترتیب نه تنها می‌توان با این روتر، اینترنت ADSL یا انواع دیگر اینترنت را به اشتراک گذاشت بلکه می‌توان سیم‌کارت به آن متصل کرده و اینترنت 3G یا 4G را بین ابزارهای بی‌سیم و سیمی اشتراک‌گذاری کرد.

اگر از اینترنت ADSL یا هر نوع اینترنت ثابت دیگری استفاده می‌کنید اما می‌خواهید تا در مواقع اضطراری و در صورتیکه اینترنت اصلی شما قطع شد بتوانید به شبکه‌ جهانی متصل باقی بمانید، می‌توانید سیم‌کارت را در روتر خود قرار داده و وقتی اینترنت قطع شد به شبکه‌ 4G متصل شوید.

این روتر از فناوری شبکه‌ پرسرعت AC پشتیبانی می‌کند و قادر است تا اطلاعات را در فرکانس 2.4 گیگاهرتز با سرعت 300 مگابیت بر ثانیه در دانلود و با سرعت 54 مگابیت بر ثانیه آپلود کند که برای استفاده در شرکت‌‌های کوچک یا خانه مناسب است.