مجمع جهانی اقتصاد (World Econimic Forum)، امنیت سایبر را یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مشاغل سراسر جهان دانست.
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
کد خبر: ۱۸۵۱۱
به گزارش گرداب، مجمع جهانی اقتصاد، در گزارش سالیانه‌ی خود درباره‌ی خطرهای جهانی اقتصاد، موضوع تهدیدات و امنیت سایبری را جزو 5 چالش اول اقتصاد 27 کشور دنیا اعلام کرد.

آمریکا، ژاپن، آلمان، سوییس و سنگاپور از جمله این کشورها هستند. از میان کشورهای یادشده، آمریکا بیشترین نگرانی را نسبت به خطرهای سایبری در بخش اقتصادی دارد.

بخش اقتصاد کشورها –به‌ویژه در آسیا و اروپا- شدیداً وابسته به فناوری اطلاعات است. در این گزارش آمده است: وابستگی سایبری اقتصاد، موجب افزایش حملات سایبری، می‌شود؛ بنابراین، وابستگی مزبور، منجر به عدم توانایی سازمان‌ها در حفاظت از بنگاه‌های اقتصادی خواهد شد.


اینترنت تلفن همراه و مخابرات ماشین به ماشین، دو موضوع نگران‌کننده برای مجمع جهانی اقتصاد هستند. در این نوع مخابرات، ماشین‌ها از طریق اینترنت به یکدیگر متصل بوده و انسان نقش کم‌رنگی را در این رابطه دارد.


این مجمع برای حل مشکل تهدیدات سایبری در اقتصاد، پیشنهاد می‌کند باید در هر دو حوزه‌ی سایبری و فیزیکی، مدیریت مناسبی داشت.


ارتقای امنیت سایبر در بخش اقتصادی و حفظ تجارت دیجیتال از گزند حوادث سایبری، از مسائلی هستند که دولت‌ها سعی می‌کنند در راهبردهای سایبری خود به آن‌ها توجه کنند؛ به‌عنوان‌مثال فرانسه، انگلیس و هند، از جمله این دولت‌ها هستند. فرانسه در راهبرد امنیت سایبر جدید خود، تأکید ویژه‌ای روی مسئله‌ی امنیت سایبر تجاری و اقتصادی دارد.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد