Gerdab.IR | گرداب

آمار پورتهای خالی پرسرعت تهران

تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۴

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: با توجه به بسترهای ارتباطی موجود، توسعه آنها و تنوع پروانه‌های صادر شده از سوی رگولاتوری، در حال حاضر دسترسی به سرویس اینترنت پرسرعت بدون محدودیت در واگذاری برای متقاضیان فراهم شده است.

به گزارش گرداب، غلامرضا داداش‌زاده با اشاره به اینکه ظرفیت اپراتورهای فعلی ارائه‌دهنده سرویس اینترنت باند پهن بسیار بالاتر از تعداد مشترکان آنهاست، اظهار کرد: در استان تهران، شرکت‌های خدمات انتقال داده‌ها (PAP) و شرکت مخابرات ایران دو میلیون و 170 هزار و 571 پورت پرسرعت سیمی نصب در حالیکه تنها یک میلیون و 686 هزار نفر متقاضی دریافت سرویس بوده و سرویس مورد نظر خود را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: البته در مواردی که کیفیت سرویس ارائه شده به مشترکان از شاخص‌های تعیین شده پائین‌تر باشد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در مورد توقف فروش سرویس اپراتور تا زمان ارتقای پهنای باند اقدام می‌کند.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر شش استان کرمان، فارس، ایلام، بوشهر، هرمزگان و کردستان دستور توقف فروش اعمال شده است، تصریح کرد: در مواقع اعمال توقف فروش یا مواردی که لازمه ارائه سرویس، انجام توسعه زیربنائی بخش ICT است سرویس‌های دسترسی به باند پهن شامل Wimax، Wi-Fi، 3G و 4G به عنوان سرویس‌های جایگزین قابل استفاده است.

معاون رگولاتوری اظهار کرد: مشترکان در صورت مشاهده تخلف در ارائه سرویس اینترنت پرسرعت می‌توانند از طریق سامانه پاسخگوئی به شکایات 195 و پایگاه اینترنتی www,195.ir  شکایات خود را ثبت کنند تا از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی بررسی و پیگیری لازم انجام شود.