Gerdab.IR | گرداب

طراحی الگوریتم جدید مغز انسان

تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۴

دانشمندان یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا با بکارگیری روش های نوین به محاسبه قدرت مغز انسان پرداختند و متوجه قدرت خارق العاده آن شدند.

به گزارش گرداب، دانشمندان موسسه تحقیقاتی Salk آمریکا در بررسی های جدید خود از مغز انسان متوجه شدند که ظرفیت آن، ۱۰ برابر بیشتر از آن چیزی است که پیش از این تصور می شد، یعنی به اندازه کل اینترنت در مغز انسان اطلاعات ذخیره می شود.

در همین حال مغز انسان به اندازه ۲۰ وات برق انرژی مصرف می کند که این مقدار برای روشن کردن یک لامپ بسیار کم نور استفاده می شود.

محققین این مرکز با بکارگیری روش های نوین به محاسبه قدرت مغز انسان پرداختند و متوجه قدرت خارق العاده آن شدند.

محققین مرکز Salk با بکارگیری الگوی الگوریتم به بررسی نورون های هیپوکامپ در مغز پرداختند و متوجه شدند که مغز انسان با انرژی کم، اما قدرت محاسبه بالا عمل می کند.  

عملکرد الکتریکی و شیمیایی در مغز از طریق سیناپس ها (محل تماس دو عصب) به جریان در می آید از این رو دانشمندان این مرکز به بازساخت این فرآیند پرداختند و متوجه شدند که قسمت های مغز چگونه به یکدیگر متصل و سیناپس ها چه اندازه ای هستند.

بر همین اساس محققین مرکز Salk آمریکا با قرار دادن اندازه جدید سیناپس ها در الگوریتم جدید متوجه شدند که ظرفیت گنجایش ذخیره اطلاعات در مغز ۱۰ برابر آنچه که قبلا تصور می شد، است.