Gerdab.IR | گرداب

هزینه ۳ تریلیون دلاری حوزه آی تی

تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۴

بررسی‌های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد صرف هزینه در حوزه فناوری اطلاعات تا سال 2019 به 2.8 تریلیون دلار افزایش می‌یابد و حوزه نرم افزار محرک این رشد است.

به گزارش گرداب به نقل از وی تری، تحقیقات IDC حاکیست ابزار متنوع نرم افزاری موجب رونق صنایع مختلف و به خصوص سازمان های تجاری متوسط و بزرگ شده و آنها از خرید چنین محصولاتی استقبال می کنند.

بیشترین صرف هزینه در حوزه فناوری اطلاعات مربوط به آمریکای شمالی است که تا سال 2017 حدود یک تریلیون دلار در این زمینه هزینه خواهد کرد و اروپا، آفریقا و خاورمیانه و در نهایت منطقه آسیا اقیانوسیه و آمریکای لاتین در رتبه های بعدی هستند.

40 درصد از این رقم توسط شرکت های بزرگ با بیش از هزار کارمند هزینه می شود و شرکت های کوچک با یک تا نه نفر کارمند هم 25 درصد از این رقم را به خود اختصاص خواهند داد. در گزارش آی دی سی، رشد خرید نرم افزار در سه سال آینده 6.7 درصد پیش بینی شده و بخش عمده این رقم صرف خرید نرم افزار توسط شرکت های خدمات مالی و مراقبت های درمانی خواهد شد.

در مقابل بخش سخت افزار چندان پررونق نخواهد بود و تنها بخش گوشی های هوشمند، سرورها و کیت های مخابراتی 40 درصد از کل این سرمایه گذاری را به خود اختصاص می‌دهند.