Gerdab.IR | گرداب

نقشه‌های گوگل برای تسخیر شرق آسیا

تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۴

گوگل با درک اهمیت حضور گسترده تر در شرق آسیا و برخی تفاوت های کاربران این بخش از جهان با دیگر نقاط دنیا یک تیم مهندسی ویژه را مسئول ارائه خدمات به آنان کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، در حالی که در دیگر نقاط جهان لپ تاپ یا رایانه های شخصی کماکان برای استفاده گسترده و عمیق از اینترنت اولویت دارند، در شرق آسیا گوشی های کوچک به همین منظور به کار می روند و لذا هزینه، سرعت و کارآیی خدمات اینترنت دارای اهمیت فراوان است.

نکته دیگر در این زمینه درک تفاوت های کاربران این دو منطقه از جهان و به خصوص اختلافات فرهنگی آنها با یکدیگر است. از همین رو گوگل یک تیم مهندسی جدید در سنگاپور ایجاد کرده تا بتواند از طریق آنها به میلیاردها کاربری که آنلاین می شوند و محصولات مورد استفاده آنها را به وجود می آورند نزدیک شود.

در همین راستا گوگل یک شرکت نوپای طراح برنامه های پیام رسان کاری موسوم به Pie را خریداری کرده تا از این طریق تیم مهندسی مذکور در سنگاپور را تقویت کند. شرکت Pie این خبر را تایید کرده و افزوده که این خرید بیشتر متمرکز بر کارکنان بوده و نه محصول این شرکت. قرار است این افراد فعالیت خود در گوگل را به زودی آغاز کنند وحتی مهندسین تازه ای را نیز جذب کنند.

Pie نسخه ای ساده شده از برنامه چت محبوب Slack است که با iOS، Android، Macو رایانه های شخصی سازگار می باشد.