Gerdab.IR | گرداب

VOD نام ایرانی گرفت

تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۴

سامانه نمایش در‌خواستی که پیش از این باعنوان VOD، شناخته شده بود قرار است روز سه شنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با عنوان «سند» (سامانه نمایش درخواستی) رونمایی می‌شود.

به گزارش گرداب، حجت الله ایوبی در صفحه تلگرام خود نوشت: امروز شنبه یکم اسفندماه در دفتر آقای دکتر جنتی آخرین هماهنگی ها برای رونمایی از طرح بزرگ سامانه نمایش درخواستی «سند» انجام شد. امیدوارم این روز برای همه اهالی سینما روزی مهم و آغاز تحولی بزرگ برای ساماندهی اقتصاد سینمای ایران باشد. بدان امید.

سامانه نمایش در‌خواستی پیش از این باعنوان VOD، شناخته شده بود. بر اساس آن چیزی که ایوبی در این پیام نوشته است گویا نام جدید «سند» جایگزین  VOD شده است.

سه شنبه 4 اسفند‌ماه، آیین رونمایی از پروژه ملی «سند» با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مقامات ارشد کشور، فعالان فرهنگی، سینمایی و نخبگان عرصه ارتباطات برگزار می‌شود.

در VOD (مخفف Video On Demand، برنامه ویدئویی درخواستی ضبط شده) این امکان وجود دارد که فیلم‌های سینمایی، سریال‌های تلویزیونی، مستندها، برنامه های آموزشی و... در اختیار کاربران قرار بگیرد. VOD یکی از مجموعه خدماتی است که از طریق زیرساخت‌های مخابراتی و پروژه IPTV قابل دریافت است.

ایوبی در چند ماه اخیر، از مورد راه‌اندازی این سامانه خبر داد و همواره تاکید داشت که راه‌اندازی VOD به اقتصاد سینما کمک می‌کند.