Gerdab.IR | گرداب

دفاع مدیر اپل از ایستادگی برابر FBI

تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۴

تیم کوک مدیر عامل اپل از موضع سرسختانه خود در برابر اف بی آی و حکم صادره از سوی دادگاه برای افشای اطلاعات ذخیره شده بر روی گوشی آیفون یک تروریست دفاع کرد.

به گزارش گرداب به نقل از تاسکن، وی گفت کاری که در این زمینه انجام شده کار درستی بوده و وی بر موضع خود پافشاری خواهد کرد. تیم کوک تصریح کرده که اپل مدافع سرسخت حریم شخصی و امنیت شخصی کاربران محصولات این شرکت است.

وی که در جمع 200 نفر از سهام داران این شرکت سخن می گفت افزود: ما این اواخر در اخبار بوده ایم و ممکن است برخی از شما سوالاتی در این زمینه داشته باشید. ما این کار را می کنیم، زیرا این ها کارهای درستی هستند و سرسختی طرف مقابل ما را نمی ترساند.

در دو هفته گذشته اف بی آی اصرار داشته که اطلاعات شخصی ذخیره شده بر روی گوشی های دهها نفر را به بهانه مقابله با تروریسم در اختیار داشته باشد. اما اپل می گوید نظام رمزگذاری گوشی آیفون به گونه ای است که تنها شخص کاربر می تواند این داده ها را مشاهده کند. این شرکت پیشنهاد اف بی آی برای ایجاد آسیب پذیری عمدی در آیفون برای جاسوسی از کاربران را هم رد کرده و می گوید این کار به سواستفاده تروریست ها و دیگر هکرها منجر می شود.

تیم کوک در جمع سهام داران اپل همچنین از لزوم افزایش فروش محصولات این شرکت و به خصوص آیفون در کشورهایی مانند چین و هند خبر داد، زیرا رشد فروش آیفون در آمریکا و اروپا کند شده است. از مجموع 234 میلیارد دلار فروش اپل در سال مالی گذشته نزدیک به 60 میلیارد دلار مربوط به چین و حدود یک میلیارد دلار هم مربوط به هند بوده است.