Gerdab.IR | گرداب

فراخوان شتابدهی به کسب و کارهای نوپا

تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۴

فراخوان چهارمین دوره شتابدهی به کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات اعلام شد که طبق آن، تیم‌های کارآفرین تا پنجم فروردین ۹۵ برای شرکت در این فراخوان، فرصت دارند.

به گزارش گرداب، محسن ملایری مدیر مرکز شتابدهنده استارتاپی مستقر در دانشکده فنی دانشگاه تهران گفت: این مرکز با اعلام فراخوانی برای چهارمین دوره شتابدهی و سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای نوپا از تیم‌های کارآفرین دعوت به عمل آورده است. تیم‌های کارآفرین برای جذب سرمایه و ورود به دوره چهارم شتابدهی تا پنجم فروردین ماه ۱۳۹۵ فرصت دارند از طریق نشانی www.avatech.ir ثبت نام کنند.

ملایری با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰ استارتاپ طی سه دوره شتابدهی در این مرکز فعالیت کرده‌اند، گفت: حاصل کار این سه دوره حمایت از ۸۹ کارآفرین، ایجاد ۲۱۰ فرصت شغلی و جذب سرمایه ۷۰ درصدی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال بوده است.

وی تاکید کرد: ۲۵ درصد از جوانان فعال در استارتاپ‌های این شتابدهنده قصد ترک ایران را با هدف تحصیل در دیگر کشورها داشتند اما با ورود به این کسب و کار، فرصت جدیدی برای ایجاد و توسعه کسب وکار در داخل کشور را برای آنان فراهم کرد.

ملایری استارتاپ‌های ریحون، تسکولو، پی پینیگ، دونیت و ... را از جمله کسب و کارهای موفق شکل گرفته در این مرکز شتابدهی معرفی کرد.

به گفته وی، از تیم‌ها و افرادی که جهت ورود به این دوره ثبت نام کرده‌اند پس از بررسی و ارزیابی‌های لازم، برای مصاحبه حضوری دعوت به عمل خواهد آمد و پس از گزینش آنها، ابتدا ۲۰ تیم وارد مرحله پیش‌شتابدهی و در نهایت ۱۰ تیم به مرحله نهایی شتابدهی راه خواهند یافت. دوره پیش‌شتابدهی دو ماه و دوره‌شتابدهی چهار ماه به طول می‌انجامد، تیم‌ها در پایان دوره شتابدهی و در روز ارائه (Demo Day)، برای جلب نظر سرمایه گذاران و کسب سرمایه لازم برای گسترش کار خود، به معرفی و ارائه کسب و کار خود خواهند پرداخت.

مدیر شتابدهنده کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات آواتک، ایجاد ۳۰ استارتاپ، ۲۱۰ فرصت شغلی، ۹۰ کارآفرین، جذب سرمایه بیش از ۵ میلیارد تومان، ۲۵ درصد جلوگیری از فرارمغزها و ۷۰ درصد موقفیت در جذب سرمایه را از دستاوردهای چرخه سوم شتابدهی به کسب و کارهای نوپا عنوان کرد.

آواتک یک برنامه ۶ ماهه شتابدهی به کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) است که کارآفرینان را از طریق ارائه آموزش‌های کارآفرینی، مربیگری، سرمایه‌ی اولیه (Seed Funding) و فضای کاری خلاق حمایت می‌کند.