Gerdab.IR | گرداب

دومین نمایشگاه «موبایل» در کابل

تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۴

دومین نمایشگاه «موبایل و تکنولوژی اطلاعات» امروز در کابل افتتاح شد که تا 18 اسفند در مرکز تجارتی «داودزی» پذیرای علاقه‌مندان است.

به گزارش گرداب، دومین نمایشگاه «موبایل و تکنولوژی اطلاعاتی» امروز (یکشنبه) به همت شرکت «مدرن میتود» در کابل افتتاح شد.

«محمد ضیاء» رئیس شرکت مدرن میتود گفت: از طریق نمایشگاه‌ها می‌توانیم تولیدات خود را بهتر و بیشتر به جهانیان معرفی کنیم.

وی افزود: شرکت مدرن میتود مصمم است تا فرهنگ نمایشگاه‌سازی را در افغانستان نهادینه کند که در این راستا تلاش‌های ثمربخشی انجام داده است.

ضیاء با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه این نمایشگاه بتواند در رُشد اقتصادی افغانستان موثر واقع شود، تصریح کرد: حضور شرکت‌های داخلی و خارجی در این نمایشگاه نشان دهنده علاقمندی افغانستانی‌ها و خارجی‌ها به سرمایه‌گذاری و تجارت در کشور است.

برگزارکننده نمایشگاه موبایل و تکنولوژی اطلاعاتی در پایان سخنان خود از مردم افغانستان خواست تا از این نمایشگاه بازدید کرده و از تولیدات کشور خود آگاهی پیدا کنند و آن را مورد حمایت قرار دهند.

در همین حال «سیدجان سعید» مدیر عامل «نوی کابل بانک» همزمان با بازدید از این نمایشگاه، گفت: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند مردم را به برقراری نمایشگاه‌های دیگر و همچنین آگاهی و حمایت از تولیدات داخلی ترغیب کند.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید از برگزاری نمایشگاه‌ها در افغانستان حمایت کند گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند حمایت از بخش‌های خصوصی و اقتصادی در افغانستان به حساب آید.

مدیر عامل «نوی کابل بانک» در ادامه سخنان خود با استقبال از روند مثبت استفاده از تلفن‌های همراه اعلام کرد که قرار است به زودی حقوق کارمندان دولتی از طریق تلفن پرداخت شود.

وی افزود: «نوی کابل بانک» با شرکت‌های مخابراتی «افغانستان بیسیم» و «روشن» قراردادهایی را به امضا رسانده است که بنا داریم بر این اساس حقوق کارمندان از طریق تلفن همراه انجام شود.

این نمایشگاه از تاریخ 16 تا 18 اسفند در مرکز تجارتی «داودزی» کابل میزبان علاقه‌مندان است.