هشدار اپل به اف بی آی:
کرگ فدریگی رئیس واحد مهندسی نرم افزار شرکت اپل با حمله به اف بی آی گفت: تقاضاهای پلیس آمریکا از این شرکت برای دسترسی به اطلاعات کاربران، امنیت تمامی کاربران محصولات ما را به خطر می‌اندازد.
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
کد خبر: ۱۹۶۴۰
به گزارش گرداب به نقل از تک کرانچ وی تصریح کرد که اگر اپل مجبور به اجرای این درخواست‌ها شود، تمامی کاربران سیستم عامل iOS در برابر حملات هکری آسیب پذیر خواهند بود.

اف بی آی مدتی است اپل را برای ایجاد آسیب پذیری های عمدی در سیستم عامل iOS خود تحت فشار قرار داده است و می گوید قصد دارد از این طریق در صورت لزوم به داده های خصوصی کاربران آیفون دسترسی داشته باشد. بهانه اف بی آی برای طرح این درخواست حفظ امنیت ملی آمریکاست. اما شرکت های فناوری این کار را موجب از دست دادن اعتماد کاربران و اعتبار خود و همین طور نقض حریم شخصی افراد می دانند.

در حال حاضر رسیدگی به این پرونده در دادگاه در جریان است و این شرکت در تلاش است تا از تبدیل این درخواست اف بی آی به یک رویه جلوگیری کند.

کرگ فدریگی تسلیم شدن در برابر درخواست های اف بی آی را به معنای نادیده گرفتن سال ها تلاش مهندسان این شرکت برای طراحی ابزار امنیتی و ایجاد حفره امنیتی عمدی دانسته که ممکن است مورد سوءاستفاده دیگر هکرها و جانیان هم قرار بگیرد.
برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد