Gerdab.IR | گرداب

اینترنت بالنی در راه هند

تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

گوگل در ادامه اجرای طرح خود برای تسهیل دسترسی به اینترنت از طریق بالن های پیشرفته قصد دارد این خدمات را در کشور هند ارائه دهد.

به گزارش گرداب به نقل از پی سی مگ، گوگل فعلا در حال مذاکره با برخی شرکت های مخابراتی محلی مانند BSNL (Bharat Sanchar Nigam Limited) است تا از آنها برای اجرای این طرح به صورت آزمایشی کمک بگیرد.

راجان آناندان رئیس شعبه گوگل در هند در این مورد گفته است: ما نمی توانیم خدمات اینترنت بالنی را بدون همکاری شرکت های مخابراتی محلی ارائه دهیم. زیرا این شرکت ها از امکانات لازم برای کمک به ما برخوردارند.

وی افزوده است: ما در حال مذاکره با تعدادی از این شرکت ها و همین طور دولت هند هستیم و آنها از طرح مذکور حمایت کرده اند. گوگل می گوید با استفاده از بالن های خاص سفید رنگی که به همین منظور طراحی کرده می توان خدمات اینترنتی را در نقاط توسعه نیافته و بدون زیرساخت مخابراتی ارائه کرد. خدمات اینترنت بالنی گوگل قبلا در سریلانکا ارائه شده و قرار است امسال در اندونزی هم ارائه شود.

ارائه این خدمات از نظر تجاری برای گوگل پرسود خواهد بود، زیرا میلیون‌ها کاربر جدید به جمع کاربران سرویس های این شرکت افزوده می شوند و به منبع درآمدی تازه برای آن مبدل می شوند.

طرح مذکور اولین بار به طور آزمایشی در کانتربری نیوزلند اجرا شد و 30 بالن به همین منظور به آسمان فرستاده شدند. این بالن ها از نوامبر سال 2014 تا به حال 3 میلیون کیلومتر راه را پیموده اند و در مجموع عملکرد موفقی داشته اند.