Gerdab.IR | گرداب

سهم ویندوز 10 در دنیای رایانه‌ چقدر است؟

تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۵

پیش‌بینی‌ها حاکیست یک سال بعد از عرضه ویندوز 10 سهم آن در دنیای رایانه‌های شخصی به حدود 20 درصد رسیده و 342 میلیون رایانه به این سیستم عامل مجهز خواهند شد.

به گزارش گرداب به نقل از کامپیوترورلد، مایکروسافت امیدوار است این رقم را سه برابر کرده و در آینده ای نه چندان دور شاهد نصب ویندوز 10 بر روی یک میلیارد رایانه در سراسر جهان باشد.

موسسه تحقیقاتی Net Applications سهم ویندوز 10 از بازار رایانه را در شرایط فعلی یعنی هشت ماه بعد از عرضه ویندوز 10 برابر با 15.6 درصد اعلام کرده است. متوسط رشد استفاده از این ویندوز در سه ماه اخیر برابر با 1.3 درصد بوده است و بررسیها از تداوم این روند تا ماه جولای خبر می دهد. بنابراین در سالگرد عرضه ویندوز 10 سهم آن از بازار حدود 20 درصد خواهد بود.

آمار مذکور نشان می دهد استقبال از ویندوز 10 بیشتر از ویندوزهای قبلی مایکروسافت بوده است. به عنوان مثال سهم ویندوز 7 از بازار رایانه بعد از یک سال حدود 18.9 درصد بوده است. مایکروسافت می گوید ویندوز 10 آخرین سیستم عامل این شرکت است و در آینده به جای عرضه ویندوزهای جدید تنها اجزای مختلف این سیستم عامل را به روز خواهد کرد.