Gerdab.IR | گرداب

خدمات اشتراک‌گذاری BMW به خودروها

تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۵

شرکت بی ام و از راه اندازی خدمات به اشتراک گذاری خودرو برای مسافران علاقمند در سیاتل و واشنگتن خبر داده و قصد دارد دامنه ارائه این خدمات را در ماه های آینده توسعه دهد.

به گزارش گرداب به نقل از وال استریت ژورنال، خدمات یاد شده ReachNow نام دارد و نشان می‌دهد که شرکت‌های خودروسازی دامنه فعالیت های خود را توسعه داده اند و به جای ساخت صرف خودرو به دنبال یافتن منابع جدید درآمدی هستند.

ReachNow در ابتدا تا قبل از پایان سال 2016 در سیاتل در دسترس خواهد بود تا افراد بتوانند به جای استفاده از خودروی شخصی خودرو کرایه کنند و به منظور کاهش هزینه ها، مسیر حرکت خود را با دیگر افراد شریک شوند.

بی ام و این خدمات را با عنوان DriveNow در اروپا هم ارائه می دهد و برای جلب نظر علاقمندان خودروهای 370 BMW و برخی خودروهای سبک دیگر را بدین منظور در نظر گرفته است. 20 درصد از خودروهای یاد شده هم از نوع باتری دار و برقی i3 خواهند بود.

هزینه ثبت نام برای استفاده از این خدمات 29 دلار و هزینه هر دقیقه استفاده از این خودروها 49 سنت خواهد بود. برای تسهیل استفاده از خدمات یاد شده برنامه های تلفن همراه نیز طراحی و عرضه خواهند شد.