Gerdab.IR | گرداب

كاربران تویيتر از مرز 145 میلیون نفر گذشت

تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۸۹

به گفته مدير اجرايي تویيتر، شمار افرادي كه از تویيتر بر روي دستگاه‌هاي قابل حمل استفاده مي‌كنند از نيمه ماه آوريل 62 درصد افزايش می‌یابد.

 به گفته يكي از بنيانگذاران تویيتر، اين سرويس ميكروبلاگ‌ بيش از 145 ميليون كاربر دارد كه بيش‌تر آن‌ها براي دسترسي به اين سرويس از دستگاه‌هاي قابل حمل استفاده مي‌كنند.

ايوان ويليامز در پستي در وبلاگ تویيتر اعلام كرد كه حدود 300 هزار برنامه از سوي طراحان مستقل براي اين سرويس كه به كاربران امكان مي‌دهد پيام‌هايي در 140 كاراكتر يا كم‌تر به يكديگر ارسال كنند، طراحي شده است.

تویيتر در ماه آوريل برنامه شخص ثالث توییتي را خريداري كرده و آن را به صورت برنامه رسمي توییتر براي آيفون اپل عرضه كرد.

هم‌چنين برنامه‌هايي براي استفاده از توییتر در دستگاه بلك‌بري و گوشي‌هايي كه با نرم‌افزار آندرويد گوگل كار مي‌كنند، وجود دارد.

به گفته مدير اجرايي تویيتر، شمار افرادي كه از تویيتر بر روي دستگاه‌هاي قابل حمل استفاده مي‌كنند از نيمه ماه آوريل 62 درصد افزايش يافته و 16 درصد از كاربران جديد استفاده از اين سرويس را بر روي دستگاه‌هاي قابل حمل آغاز مي‌كنند كه نسبت به پنج درصد در ماه آوريل افزايش يافته است؛ 46 درصد از كاربران فعال تویيتر نيز معمولا از يك دستگاه قابل حمل استفاده مي‌كنند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوي تویيتر، 78 درصد كاربران از وب سايت رسمي اين سرويس، 14 درصد از نسخه موبايل توييتر، هشت درصد از پيامك و هشت درصد از برنامه توييتر براي آيفون و هفت درصد از توييتر بر روي بلك بري براي دسترسي به آن استفاده مي‌كنند.

منبع: ایسنا