Gerdab.IR | گرداب

واکنش تند طرفداران ترامپ به زاکربرگ

تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۵

واکنش های اخیر مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک به اظهارات دونالد ترامپ نامزد تندروی انتخابات ریاست جمهوری امریکا در مورد احداث دیوار مرزی با مکزیک باعث واکنش تند وی و هوادارانش شده است.

به گزارش گرداب به نقل از سی نت، زاکربرگ هم در جریان برگزاری کنفرانس اخیر توسعه دهندگان فیس بوک و هم در پست های شخصی خود در فیس بوک اظهارات ترامپ برای دیوارکشیدن در مرز با مکزیک برای جلوگیری از ورود مردم این کشور به آمریکا را ترسناک دانسته و گفته بود اگر دنیا به چنین سمت و سویی حرکت کند نزدیک کردن مردم در جامعه ما به یکدیگر دشوارتر خواهد شد.

کاترینا پیرسون سخنگوی ترامپ در واکنش به این اظهارات به شبکه سی ان بی سی گفت: ما وقتی اظهارات آقای زاکربرگ را جدی می گیریم که او از همه تلاش هایش برای حفظ امنیت شخصی خود دست بردارد، از محله شیکش خارج شود و در یک محله متوسط در نزدیکی یک شهر مرزی زندگی کند. در این صورت من مطمئن هستم که نگرش او عوض خواهد شد.

به نظر می رسد درگیری های لفظی این دو میلیاردر در آینده هم ادامه می یابد، به خصوص که زاکربرگ هم قصد دارد نقش بیشتری در عرصه جهانی ایفا کند. زاکربرگ در سال گذشته با برخی از رهبران جهان از جمله باراک اوباما، نخست وزیر هند و رییس جمهور چین دیدار کرد و بارها در مورد موضوعاتی همچون تروریسم، واکسیناسیون و ... اظهار نظر کرد و تلاش برای تسهیل دسترسی به اینترنت در نقاط دورافتاده جهان با هدف تبدیل مردم این مناطق به کاربران فیس بوک را ادامه داد.