Gerdab.IR | گرداب

رفاه و هک‌شدن؛ دو روی سکه فناوری

تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۵

کارشناسان امنیتی معتقدند استرالیا، در پی رشد فناوری‌های آنلاین، این کشور به هدف جذابی برای انجام اعمال مجرمانه سایبری تبدیل شده است.

به گزارش گرداب، کارشناسان کمیسیون جرائم استرالیا، بر این باور هستند که رشد فزاینده فناوری‌های پیشرفته رایانه‌ای و استفاده از خدمات آنلاین در استرالیا، سبب شده است تا این کشور به یک هدف بسیار جذاب برای انجام اعمال مجرمانه سایبری تبدیل شود.

شارلوت وود (Charlotte Wood)، یکی از کارشناسان این مرکز دراین‌باره می‌گوید: «هکرها با استفاده از باج افزارها و بدافزارهای مختلف، به سامانه‌های مختلف خدمات آنلاین نفوذ کرده و اقدام به جمع‌آوری اطلاعات مختلف کاربران می‌کنند. سرقت‌های سایبری در چند ماه اخیر در استرالیا، رشد چشم‌گیری داشته است و سبب بروز خسارت‌های گسترده اقتصادی در این کشور شده است.»

رییس بخش جنگ الکترونیک و عملیات سایبری وزارت دفاع استرالیا نیز دراین‌باره اعلام کرد که باید امنیت سایبری در دسته ویژه‌ای از علوم، طبقه بندی شده و به آن توجه خاصی شود. به اعتقاد وی، طبقه‌بندی شدن امنیت سایبری در دسته علوم خاص، سبب می‌شود تا مردم بیشتر نسبت به خطراتی که به‌صورت آنلاین آن‌ها را تهدید می‌کند حساس شده و مراقبت بیشتری از خود در این فضا به عمل بیاورند.