Gerdab.IR | گرداب

لپ تاپ مهاجرین در دسترس پلیس انگلیس

تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۵

پلیس مرزی انگلیس، لپ تاپ‌ها و تلفن‌های همراه مهاجران را به بهانه مبارزه با تروریست، از سه سال پیش، هک می‌کند.

به گزارش گرداب، گزارش‌های موجود نشان می‌دهد مقامات دولتی بخش مهاجرت انگلستان، مجوز دسترسی به لپ تاپها و تلفن‌های همراه مهاجران را از سه سال پیش دریافت کرده‌اند و با هک این ابزار، به اطلاعات شخصی این افراد دسترسی پیدا می‌کنند. پلیس، این کار را به بهانه مبارزه با عملیات تروریستی انجام می‌دهد.

البته گروه‌های مختلف حقوق بشری، با انتشار این خبر، نسبت به آن واکنش نشان داده و ادعا می‌کنند دولت انگلیس، ضعیف‌ترین و آسیب‌پذیرترین بخش مردم را مورد تهاجم قرار می‌دهد و این در حالی است که مجرمین اصلی را به حال خود واگذاشته است. مهاجرین نیز این کار را هتک حرمت دانسته و خواستار توقف این موضوع از جانب پلیس مرزی انگلستان شدند.

جیمز بروکنشایر (James Brokenshire) وزیر مهاجرت انگلستان، در صحبت‌هایی دراین‌باره مدعی شد: «پلیس تنها از ابزار و تجهیزات خود برای جلوگیری از جرائم مربوط به مهاجران استفاده می‌کند و این شیوه را از سال 2013، دنبال کرده است.»

این اولین بار نیست که پلیس انگلستان و یا سازمان ارتباطات دولتی این کشور اقدام به ردیابی و یا هک تجهیزات و حریم شخصی شهروندان خود می‌کنند. چند ماه پیش نیز، سازمان ارتباطات دولتی انگلستان (GCHQ) به بهانه مقابله با فروش تجهیزات شیمیایی داعش در انگلیس، اعلام کرد که تمام مبادلات اینترنتی برخی از شهروندان این کشور را رصد خواهد کرد. حال باید منتظر ماند و دید که آیا نهادهای مدعی حفظ حقوق بشر در مقابل این اقدام پلیس انگلستان واکنش نشان خواهند داد یا خیر.