Gerdab.IR | گرداب

واکنش بلک بری به خبر جاسوسی از مشترکانش

تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۵

بلک بری با صدور اطلاعیه‌ای از فعالیت‌های حرفه‌ای خود دفاع کرد و مدعی احترام به حریم شخصی کاربران و توجه به اصول اخلاقی شد.

به گزارش گرداب به نقل از زددی نت، این اطلاعیه پس از آن صادر شد که برخی رسانه ها از همکاری بلاک بری و پلیس کانادا از سال 2010 به این سو برای جاسوسی از گوشی‌های هوشمند کاربران خبر دادند.

جان شن مدیر عامل بلک بری بعد از رد درخواست های متعدد رسانه ها برای مصاحبه و اظهارنظر در مورد این خبر، ترجیح داد مطلبی را در وبلاگ رسمی این شرکت منتشر کند و بر اصول مورد پذیرش این شرکت از جمله خطوط اخلاقی و حقوقی مورد تایید آن تاکید کند.

در بخشی از این مطلب وبلاگی آمده است: از مدتها قبل موضع ما این است که شرکت‌های فناوری باید از درخواست های منطقی قانونی برای دسترسی به اطلاعات تبعیت کنند.

رسانه های کانادایی می‌گویند پلیس این کشور از سال 2010 به کلید رمزگذاری اصلی گوشی های بلاک بری دسترسی داشته و از این طریق بیش از یک میلیون پیام رد وبدل شده از طریق پیام رسان بلک بری را مشاهده و از آنها استراق سمع کرده است. اسنادی که در این زمینه به دست آمده نشان می دهد که بلک بری روند استراق سمع از مشترکان خود توسط پلیس کانادا را تسهیل کرده است. بلاک بری قبلا هم پس از اصرار دولت پاکستان دسترسی مقامات این کشور به سرورهای خود را ممکن کرده بود.