Gerdab.IR | گرداب

ساخت خودروی هوشمند با گروه ۱۰۰ نفره

تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵

شرکت چینی بایدو ارائه دهنده خدمات جستجوی اینترنتی گروهی ۱۰۰ نفره را تشکیل داده تا تلاش‌های خود برای ساخت خودروهای هوشمند بدون نیاز به راننده را تسریع کند.

به گزارش گرداب به نقل از  ورج، این گروه در دره سیلیکون در آمریکا مستقر شده اند که محل فعالیت دیگر شرکت های فناوری فعال در همین زمینه و از جمله طراحی و ساخت خودروهای هوشمند است. از جمله این شرکت ها می توان به گوگل اشاره کرد.

قرار است تعداد اعضای این تیم تا قبل از پایان سال 2016 افزایش یافته و محققان و مهندسان دیگری به آنها اضافه شوند. بایدو تلاش در این حوزه را یک سرمایه گذاری درازمدت توصیف کرده و جدیت خود در این زمینه را ثابت کرده است.

جینگ وانگ مدیر واحد ساخت خودروهای خودکار بایدو در این زمینه گفته است: گروه خودروی بایدو در دره سیلیکون نقش مهمی در ساخت خودروهای آینده ایفا می کنند. بایدو به تبدیل خودروهای بدون نیاز به راننده به یک واقعیت متعهد است.

رسانه های خبری از دو سال قبل از تلاش های بایدو برای ساخت خودروهای بدون نیاز به راننده خبر داده بودند و اخباری در مورد همکاری بایدو با بی ام و و سامسونگ در این زمینه منتشر شد. منابع خبری می گویند اولین خودروی هوشمند این شرکت در سال 2018 عرضه خواهد شد.