Gerdab.IR | گرداب

صدای جمجمه جایگزین رمز عبور می‌شود

تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵

گروهی از دانشمندان آلمانی، به روشی نوین برای احراز هویت دست یافته‌اند که در 97 درصد موارد درست عمل می‌کند.

به گزارش گرداب، به نظر می‌رسد ترکیب نام کاربری و کلمه عبور دیگر جایی در آینده روش‌های احراز هویت نداشته باشد. بعد از اثرانگشت، چهره، چشم و ...، به نظر می‌رسد نوبت به جمجمه رسیده تا پا به عرصه روش‌های احراز هویت بیومتریک بگذارد.

گروهی از دانشمندان آلمانی به تازگی پی برده‌اند، انعکاس صدای تولیدشده در جمجمه، برای هر شخص، منحصر به ‌فرد است و قصد دارند از این قابلیت برای احراز هویت کاربران استفاده کنند. در این روش، ابتدا صدایی در گوش شخص پخش می‌شود. این صدا در بازگشت، ارتعاشی تولید می‌کند که با توجه به منحصر به فرد بودنش، می‌تواند برای شناسایی و احراز هویت فرد استفاده شود. روش موردنظر هنوز تکمیل نشده و تا تجاری شدن فاصله دارد، اما قطعاً در آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

برای پخش صدا در گوش کاربر، دانشمندان آلمانی ترجیح داده‌اند تا از عینک گوگل استفاده کنند. به باور این دانشمندان، با وجود عینک گوگل دیگر نیازی به تولید تجهیزات جدید نیست؛ تنها با اضافه کردن این قابلیت به عینک گوگل و استفاده از یک هدفون، می‌شود از آن استفاده کرد. امکان استفاده از این روش در هدفون‌ها و هدست‌های دیگر نیز وجود دارد.