Gerdab.IR | گرداب

عرضه پهپاد با قابلیت های جدید

تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

به تازگی پهپادی با چهار پره عرضه شده که توسط دوربینی در جلو می‌تواند با شناسایی مالک خود وی را تعقیب کرده و از وی به طور دائمی فیلم برداری کند.

به گزارش گرداب به نقل از مشبل، منگ کیو مدیر عامل Zero Zero Robotics این پهپاد را یک دوربین پرنده دانسته که به علت بهره مندی از شاسی سبک و مستحکم فیبر کربنی می تواند مدتها در فضا به راحتی حرکت کند و زندگی کاربران را ثبت کند.

مهم ترین مزیت این پهپاد کوچک موسوم به Hover Camera عدم نیاز به دسته کنترل برای هدایت است. با توجه به پیچیدگی هدایت پهباد برای افراد عادی می توان انتظار داشت این محصول با استقبال مواجه شود. دوربین 13 مگاپیکسلی با قابلیت تهیه تصاویر ویدئویی فوق دقیق از جمله دیگر مزایای این پهباد است.

Hover Camera تنها حدود 200 گرم وزن دارد و کوچک بودن فوق العاده استفاده از آن در محیط های دربسته را نیز ممکن می کند. البته می توان آن را در ارتفاع حداکثر 50 متری نیز به پرواز درآورد. زمانی که این پهپاد در حالت پرواز خودکار قرار بگیرد با ثبت چهره فرد و قفل کردن بر روی وی به تعقیب دائمی کاربر می پردازد و البته فاصله خود از وی را نیز حفظ می کند. کنترل دستی این پهپاد هم با استفاده از یک برنامه تلفن همراه ممکن است.

پهپاد یاد شده دارای یک سیستم تثبیت کننده تصویر و همین طور دوربین 3 مگاپیکسلی و حسگر ویژگی برای شناسایی اشیا محیطی و عدم برخورد با آنهاست. سازگاری با Wi-Fi و 4G و قابلیت تصویربرداری 360 درجه هم از مزایای پهباد مذکور است. اما هر باتری آن تنها هشت دقیقه شارژ در خود نگه می دارد و چهار باتری پهپاد مذکور در مجموع برای 30 دقیقه پرواز دستگاه کافی است. قیمت نهایی این پهپاد که در تابستان عرضه می شود حدود 600 دلار خواهد بود.