مایکروسافت نسخه بتای ابزار جدیدی را عرضه کرده که اجازه می‌دهد بدون اطلاع از دانش برنامه‌نویسی، برنامه‌های تلفن همراه طراحی کنید.
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳
کد خبر: ۲۰۴۷۰
به گزارش گرداب؛ این ابزار App ساز، PowerApps نام دارد و استفاده از آن در سراسر جهان ممکن است. نسخه بتای خصوصی این برنامه سال گذشته به‌طور محدود توزیع‌شده بود.

PowerApps امکان دریافت داده‌ها از منابع متنوع را دارد و می‌تواند بر همین اساس app هایی خلق کند که به‌راحتی بر روی گوشی‌ها و تبلت ها اجرا می‌شوند بدون آنکه نیازی به هیچ‌گونه کد نویسی باشد. این کار موجب صرفه‌جویی قابل‌توجه در وقت و هزینه‌ها نیز می‌شود.

برنامه‌هایی که به این شیوه طراحی می‌شوند بر روی iOS، Android و همین‌طور بر روی وب قابل‌اجرا هستند. ازجمله منابعی که می‌توان از آن‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده کرد Dropbox، OneDrive، Dynamics CRM  و  SharePoint Online قابل‌ذکر است.

تنوع این منابع نشان می‌دهد که مایکروسافت قصد ندارد آن را تنها محدود به پلاتفورم خود نماید. البته به نظر می‌رسد این نوع برنامه‌ها بیشتر برای مصرف داخلی شرکت‌های تجاری مناسب باشند و استفاده گسترده‌تر از آن‌ها مستلزم ارتقای کیفیت برنامه‌های مذکور است.

برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد