Gerdab.IR | گرداب

رایانه‌ای برا نصب روی چشم!

تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵

گوگل حق اختراع جالبی را به نام خود ثبت کرده که مربوط به نصب رایانه در درون چشم انسان هاست و بسیار فراتر از لنزهای چشمی خواهد بود که با نصب آنها روی قرنیه فیلم برداری ویدئویی ممکن می‌شود.

به گزارش گرداب به نقل از ورج، به نظر می رسد این طرح مکمل برنامه های گوگل برای ممکن کردن زندگی ابدی و جمع آوری حداکثر میزان ممکن از اطلاعات از انسان ها برای ارائه به شرکت های تبلیغاتی و دیگر مجموعه های فناوری و اقتصادی و سیاسی باشد.

سابقه ثبت این حق اختراع به سال 2014 بازمی گردد، اما انتشار عمومی آن تا هفته قبل به تعویق افتاده بود. گوگل ابزاری که به این منظور طراحی کرده را لنزی الکترونیک توصیف کرده که تامین انرژی آن از طریق یک آنتن برداشت انرژی صورت می گیرد.

این لنز در یک کپسول ویژه قرار گرفته و در درون چشم فرد جاسازی می شود که تحولی عمده در زمینه ساخت محصولات فناوری محسوب می شود. لنز یاد شده با فناوری های GPS، LTE و NFC سازگار است و بنابراین می تواند کارکردهای مخابراتی، خرید الکترونیک، چندرسانه ای و غیره داشته باشد.

هنوز مشخص نیست این لنز چگونه در چشم انسان جاسازی می شود تا برای وی مشکل بینایی رخ ندهد و این کار چه تاثیراتی بر حریم شخصی و امنیت انسان ها برجای می گذارد.